המאכלים שגורמים לשיניים שלך להצהיב

גם אם אתן מקפידות לצחצח את השיניים שלכן יום וליל, עדיין עליכן לקחת בחשבון שהן עלולות להצהיב ולהיות מוכתמות בגלל כמה דברים שאתן אוכלות או שותות

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

teeth

אפילו אם אתן מצחצחות את השיניים פעמיים ביום, מקפידות על שימוש בחוט דנטלי ובאופן כללי אתן פריקיות של הלבנת שיניים – עדיין קיים פרמטר נוסף שאתן אולי לא לוקחות בחשבון. גם אם תקפידו לנקות מהבוקר עד הערב את השיניים, קיימים מאכלים רבים שאנחנו צורכות על בסיס קבוע, שתמיד ייקחו את גוון השיניים שלנו כמה צעדים אחורה ויגרמו להן להראות מוכתמות וצהובות.

לפניכן רשימת סוגי מזון הנחשבים למלכלכים במיוחד, שכדאי לשקול פעמיים בטרם צורכים אותם:

משקאות מוגזים ממותקים

כל אותם משקאות תוססים בעלי גוון כהה (גם משקאות הדיאט) גורמים להכתמת השיניים שלך, הגוון שלהם בשילוב עם טמפרטורה קרה מאוד הם נזק בטוח לשיניים.

יינות

למרות שנהוג לחשוב שיין אדום מכתים יותר את השיניים, דווקא היין הלבן נחשב לבעייתי יותר, מכיוון שהוא לרוב גם חומצי יותר מהיין האדום. אותה חומציות גורמות לכתמים מחוספסים על גבי השיניים ולנזק רב בטווח הרחוק והארוך. כאשר אוכלים ושותים יין, השיניים הופכות לרגישות ופגיעות יותר, הן גם נוטות לספוג יותר כתמים ממאכלים כגון קטשופ, סויה, חרדל, רוטב עגבניות ועוד.

פירות יער

לא באנר כדי להציג

פטל, אוכמניות, דובדבנים ופירות יער כהים נוספים, ידועים כמכתימים מאוד. גם מאכלים שעושים שימוש בפירות אלו (כגון עוגות, פשטידות ועוד) נחשבים למזיקים גם הם.

תה 

תה שחור, תה צמחים וסוגים שונים נוספים, גם גורמים להכתמת השיניים וגם שוחקים את האימייל של השן (אותה שכבת כיסוי דקה המגנה על השן).

סוכריות צבעוניות, קרטיבים, מסטיקים ומאכלים המכילים צבעי מאכל

כל מאכל שוגרם ללשון שלכן לשנות צבע יכול גם לגרום לשיניים שלכן לשנות גוון. מעבר לכך, סוכריות וממתקים הנדבקים לשיניים, גורמים לחומצה שבהם לבוא במגע עם השן למשך פרק זמן ארוך ותורמים להתפתחות נזקים בשיניים.

שוקולד

מחקרים הוכיחו שגם השוקולד האהוב ובכלל ממתקים גורמים לשיניים להצהיב, אז הרי לכן עוד סיבה לאכול ממתקים קצת פחות.

קפה

מוצרים המכילים קפאין ידועים גם הם כמתכון בטוח שיגרום לשיניים שלכן להצהיב, הדבר נגרם גם בשל הצבע של הקפה וגם בשל החומציות שבו

צ'יפס

מזונות המכילים עמילן משפיעים לרעה על השיניים שלכן וגם על הצבע שלהן, במיוחד כאשר הם נתקעים בין השיניים. לכן חשוב מאוד לשטוף את השיניים היטב ולנקות אותן לאחר אכילתם.

לטריקים יעילים ומהירים להלבנת שיניים – לחצו כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *