שאיבת שומן: הניתוח שיפסל ויחטב את גופכן מחדש

מהו ניתוח שאיבת שומן? למי הוא מיועד? האם הוא באמת יעזור לכן לרזות ולרדת במשקל? ומידע נוסף בנושא

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

כל מה שרצית לדעת על שאיבת שומן כולל תמונות

שאיבת שומן הינה ניתוח קוסמטי שמטרתו לעצב ולפסל את גוף המטופלים. למרות הדעה הרווחת בקרב נשים וגברים כאחד, ניתוח שאיבת שומן לא מהווה תחליף לדיאטה, פעילות גופנית, לא מותח את העור וגם איננו גורם לירידה במשקל אמיתית – הוא פשוט מסייע  בתהליך עיצוב גוף המטופלים, זאת באמצעות שאיבת שומן מאזורים מסוימים בגופם של אנשים.

למי מיועד ניתוח שאיבת שומן?

המועמדים האידיאלים לניתוח שאיבת שומן הם אנשים בעלי משקל גוף רגיל הסובלים מעודפי שומן באזורים מאוד ספציפיים. מכיוון שקיימת הגבלה בישראל, הקובעת שלא ניתן לשאוב יותר מעד 6 ליטר, ניתוח שאיבת שומן לא יכול להיות שימושי עבור אנשים הסובלים ממשקל עודף קיצוני.

במידה והמטופל סובל מעור רפוי ולא מוצק, לאחר שאיבת השומן עלולים להיווצר בגוף המטופל עודפי עור. בעודפי עור מסוג זה ניתן לטפל באמצעות שיטת וואלה שייפ.

מה הן שאיבות השומן השונות הנפוצות?

שאיבת שומן קטנה – שאיבת שומן נפוצה במיוחד שבמהלכה שואבים עד 2 ליטר שומן. שאיבה זו מביאה לתוצאות טובות ומדובר לרוב בהליך פשוט וללא סכנות.

לא באנר כדי להציג

שאיבת שומן בינונית – במהלכה שואבים עד כ-4 ליטר שומן מהגוף. גם כאן התוצאות טובות וכמות הסיבוכים נמוכה.

שאיבת שומן גדולה – שאיבה שבמהלכה שואבים דע 6 ליטר שומן. גם כאן לא נרשמו סיבוכים רבים.

קיימות גם שאיבות שומן של עד 12 ליטר, אך בשל סיבוכים רבים שקרו במהלכן משרד הבריאות החליט להגביל בישראל את כמות השאיבה לעד 6 ליטר שומן.

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן?

שאיבת שומן מתבצעת תחת הרדמה כללית או מקומית, זה תלוי מאוד בהחלטת הרופא המנתח שיבדוק את המטופל טרם הניתוח וגם בהחלטת הרופא המרדים. משך זמן הניתוח הוא לרוב כשעה, לעתים יותר ולעתים פחות, תלוי בכמות השומן הנשאבת.

בטרם יעבור המטופל את הניתוח יתבקש לעבור בדיקות כלליות שיעזרו לאבחן את מצבו הבריאותי הכללי ובכדי לשלול סיכונים שעלולים להתפתח בעת ההליך.

לפני הניתוח ישרטט הרופא על גופו של המטופל, באמצעות טוש, את האזורים מהם הוא מתכנן לשאוב את השומן. הליך השרטוט נעשה בשעה שהמטופל עומד, זאת בכדי לא לפספס נקודות חשובות לשאיבה.

תקופת ההחלמה ותופעות לוואי

מיד לאחר הניתוח יש ללבוש חגורת לחץ מיוחדת, אותה לובשים למשך כשלושה שבועות.

לאחר כחודש וחצי ניתן יהיה לראות תוצאות ראשוניות ולאחר כחצי שנה תרגישו בתוצאה המלאה.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *