שאיבת שומן ללא ניתוח – יש כזה דבר?

לפניכן סקירה קצרה של כל השיטות לשאיבת שומן ללא ניתוח: טיפול בגלי רדיו, קריותרפיה ואולטרא סאונד

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

Liposuction

שני מאפיינים מרכזיים של התרבות השלטת במאה ה21 יוצרים בחיינו קונפליקט קשה ביותר – מצד אחד סגידה לרזון וחיבור בין עצמות בולטות ודקיקות לבין יופי ומצד שני שפע של מזון נוטף שומן וסוכרים שמצטברים בגוף ויוצרים שכבות של שומן בלתי רצוי. אין מישהו מאיתנו שלא מנסה להיפטר ממאגרי השומן הבלתי רצויים. למי שיש מאגרי שומן עקשניים בחלקים מסוימים בגוף ואיננו סובל מעודף משקל כולל אלא ממצבור שומן באזור מסוים, כגון, ידיים, ירכיים, עכוז ו/או בטן יכול לשקול לבצע שאיבת שומן. השאלה איזו – כירורגית או כזו שאיננה פולשנית?

לא באנר כדי להציג

התערבות ללא ניתוח
בעבר צמד המילים שאיבת שומן עוררו חרדה גדולה בלב, ובצדק- ניתוח פולשני, הכרוך בהרדמה כללית, כולל לא מעט סיכונים והחלמה קשה וממושכת. בימים הלא מאד רחוקים הללו- עד לא מזמן – היינו יכולים רק לחלום על שאיבת שומן מבלי כל אלה- בלי הרדמה, בלי עינויי גוף ונפש, בלי אקטים פולשניים ובלי החלמה קשה. נשמע כמו חלום? בהחלט! אבל מתברר כי העתיד כבר כאן ומה שהיה בגדר חלום הפך בשנים האחרונות למציאות: כיום קיימות כמה שיטות של שאיבת שומן ללא ניתוח המתבססות על העלמת תאי השומן בדרכים מגוונות, ללא צורך בהרדמה כללית. שיטות אלה יכולות בהחלט להחליף את ניתוח שאיבת השומן המסורתי המוכר והלא פשוט כלל.

כל השיטות לשאיבת שומן ללא ניתוח – סקירה:

1. טיפול בגלי רדיו: אל תאי השומן מוחדרת אלקטרודה ואחת אחרת מונחת על פני העור. שתי האלקטרודות מפיקות ומפיצות גלי רדיו. גלי הרדיו משפיעים על האזור אליו הן מוצמדות וגורמים לכמה תהליכים מקבילים- הם ממיסים את תאי השומן, מפנים את השומן המומס ושאר רעלים מהאזור וגורמים לייצור של תאי קולגן שגם תורם למראה שמתקבל לאחר הטיפול- פחות שומן ועור יותר מהודק, חלק, אסוף ומתוח. הטיפול לא כרוך כלל בכאבים, לאחריו לא נדרשת להחלמה ומי שמוסמך לבצעו הם רופאי עור- רצוי לבחור אחד בעל ניסיון מוכח בתחום.

2. קריותרפיה– שינוי טמפרטורה גורם לתגובה ולהתרחשות בתאי השומן. בעוד שגלי רדיו גורמים להתחממות והמסה, הטכניקה המכונה 'קריותרפיה' מורידה את הטמפרטורה וגורמת לקירור משמעותי של תאי השומן. תהליך טיפולי זה איננו פולשני כלל והוא כולל שימוש במכשיר מתוחכם וחדשני המוצמד אל העור באזורי הריכוז של השומן והוא שואב את חום הגוף מאזורים אלה. בעקבות השאיבה יורד החום של תאי השומן אל מתחת האפס ושכבות השומן מוקפאות. טיפול זה פחות נעים מהטיפול בגלי רדיו משום שהוא ארוך- למעלה משעה, הוא כרוך בקור לא נוח ולרוב נדרשים כמה טיפולים ברצף כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון.

3. אולטרא סאונד– זוהי שיטה נוספת לשאיבת שומן ללא ניתוח. בשלב זה נראה כי רצוי לקרוא לכל השיטות הנסקרות, לרבות שיטת האולטרא סאונד, שיטות להמסת שומן, סילוק שומן או ספיגת שומן, משום שאף אחת מהן לא מערבת שאיבה דה פקטו, מלבד זו המסורתית. בכל מקרה, כאשר מדברים על סילוק שומן באמצעות אולטרא סאונד מדברים על שתי טכניקות. הטכניקה האחת כוללת שימוש משולב בין גלי רדיו לבין גלי אולטרא סאונד- בנוסף לאלקטורודה המשחררת גלי רדיו מוחדרת לאזור תאי השומן גם צינורית המפיקה גלי אולטרא סאונד ומעודדת את הליך חימום תאי השומן עד להמסתו. היתרון הבולט בהחדרת הצינורית הוא סיוע בפינוי השומן- תאי השומן נמסים ונהפכים לנוזל צמיג המפנה עצמו מן הגוף דרך הצינורית. השיטה השנייה הכוללת שימוש באולטרא סאונד איננה פולשנית כלל ולא מערבת החדרה של שום דבר לשום מקום. מדובר בשיטה במסגרתה משתמשים במכשיר אולטרא סאונד המוצמד לעור באזורי מצבורי השומן ואותו מעבירים על פני העור, כך שתאי השומן נהרסים.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *