מהו הלהיט העכשווי בתחום עיצוב השיער?

יהודה דוידה, מנהל מגמת עיצוב תסרוקות ב"ירין שחף", מספר על טרנדים ותסרוקות בקיץ הקרוב ורותי עמיאל עם טיפים לפן מקצועי בשיטת עשי זאת בעצמך

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

איפור: ירין שחף. שיער: יהודה דווידה. דוגמנית: קארין גולדי. צילום: אבי משולם

אחרי עשור של אופנת "המראה הטבעי" – קבלו מהפך. טרנד התסרוקות המוקפד הפך לדבר החם. תסרוקות מעוצבות/ אסופות, רכות או מתולתלות הפכו ללהיט העכשווי. אופנת השיער הפזור של "ככה קמתי הבוקר" התאיידה ונמוגה.

המגמה החדשה מציגה מגוון נרחב של סגנונות: אסוף, קלאסי, תקופתי, חדשני או אוונגרדי. התסרוקות הפופולאריות בעונת קיץ 2013 הן אלה האסופות אומר יהודה דוידה: מנהל מגמת עיצוב תסרוקות ב"ירין שחף" – ביה"ס למקצועות היופי. "אלה נוחות יותר ובעיקר עמידות במזג האויר הישראלי עתיר הלחות. נשים רבות חוששות משיער אסוף מאחר והן מרגישות שמבנה הפנים חשוף מידי אבל לכל אישה ניתן להתאים תסרוקת אסופה מתאימה. היתרון הגדול הוא שבאירועים ניתן לבחור בתחילת הערב בתסרוקת מאגדת ובהמשך להחליט על פיזור המאפשר עיצוב אחר".

איפור: ירין שחף. שיער: יהודה דווידה. דוגמנית: קארין גולדי. צילום: אבי משולם

גם אביזרי השיער הפכו לתוספת נחשקת: סיכות אופנתיות, יכולות בקלות להוות אלמנט קישוטי משלים. גם בגזרת הכלות הפכה התסרוקת המקפדת למאסט. אלה מבקשות להתהדר בקשתות, כתרים, סיכות מיוחדות עם נוצות או אבני חן.

קורס התסרוקות ב"ירין שחף" הוא קורס בסיסי למאפרים או למעצבים בתחילת דרכם המעוניינים לרכוש מקצוע או תוספת משלימה למקצועות היופי. במסגרת קורס רוכשים שיטות והטכניקות לעיצוב תסרוקות ערב וכלות במגוון סגנונות. בין נושאי הלימוד: פן פנימי, חיצוני, רולים, תוספות שיער, בייביליס וכו.

כך תעשי פן בעצמך
למה שתטריחי עצמך עד למספרה ולא תלמדי לפנפן בעצמך? הנה כל מה שצריך לדעת כדי לעשות את זה קל, בטוח ויפה ובעיקר כאילו זה הרגע נשלפת מהמספרה.

לא באנר כדי להציג

הציוד הדרוש: קליפסים, קרם הגנה לשיער, מברשת עגולה דקה עם "שיניים צפופות", מברשת עגולה עבה עם מרווח שיניים רגיל . מברשת שיער רגילה ומראה. רותי עמיאל ל"ירין שחף" מסבירה:

א. לפני הכל:
1 . חופפים את השיער פעמיים. שיער נטול שומנים יקל על מלאכת הפן ויגרום להישרדות ממושכת.
2 . מזינים את השיער בחומרי הגנה מזינים. אלה יגנו על השיער מפני החום של הפן ויקנו מראה עשיר ולא ברק.
3 . מוסיפים מוס למקרה שהשיער דליל ורוצים לעבות אותו.
4. . מתחילים בביצוע הפן שהשיער לח – כמעט יבש (לא רטוב).

ב. שלוש ארבע לעבודה:
1. בוחרים במברשת המתאימה. לכל סוגי הפן (פנימי/ חיצוני מתולתל או חלק) יש מברשת מתאימה.

2. מתחילים את הפן בחלק הקדמי של הראש. התחלת הפעולה באזור הפנים קריטית מאחר והשיער בא במגע עם המצח הנוטה להזיע. בסיום הפן כולו יש לחזור על אזור זה שוב כדי לתחזק אותו.

3. זהירות: יש לכוון את מכשיר הפן לאזור השיער (לא לקרקפת) ובהטיה. אין להצמיד את הפן ישירות לשיער ולשמור על מרחק של כמה סנטימטר. יש לעצור את הפעולה לפרקי זמן כדי לתת לשיער להתקרר.

4. הסתבכת? אל ייאוש . אין כמו הניסיון. התאמני על חברתך הטובה עשי לה פן ובעתיד הקרוב תוכלי לפנפן את עצמך.

למידע אודות החלקת שיער טבעית לבד בבית – לחצי כאן

צפו בראיון עם ירין שחף, המספר על קורסי האיפור ועיצוב השיער של בית הספר שבבעלותו:

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *