טיפולי קוסמטיקה רפואית

מה הם טיפולי קוסמטיקה רפואית? למי הם מיועדים? מה הם כוללים? ומי מורשה לבצע אותם?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

תמונות של קוסמטיקה רפואית - טיפים ועצות

לא באנר כדי להציג

קוסמטיקה רפואית:

הקוסמטיקה הרפואית מהווה פתרון בעבור ביצוע טיפולים קוסמטיים אשר דורשים מיומנות והקפדה. ישנם תכשירים קוסמטיים שמכילים כימיקלים מסוכנים, ובכדי להבטיח שימוש בטוח בתכשירים הללו יש להיצמד להוראות השימוש. בעקבות הסיכון המתלווה אל השימוש בתכשירים לא ניתן לשווק אותם באופן חופשי ולא ניתן לאפשר לכל קוסמטיקאית להשתמש בהם. אלו הם תכשירים וטיפולים קוסמטיים אשר רק קוסמטיקאית רפואית מורשית לבצע. טיפולי קוסמטיקה רפואית נפוצים ופופולריים הם טיפולי מעכבים להזדקנות העור. מחקרים מראים כיום כי רוב גדול של תכשירי הקוסמטיקה שנמכרים בפארמים לצורכי העלמת קמטים והאטת הזדקנות העור אינם מביאים כל תועלת. הטיפול היחיד אשר עשוי לסייע בתהליך הזדקנות העור הוא טיפול האנטי אייג'ינג של הקוסמטיקה הרפואית.

מי צריך קוסמטיקה רפואית?
טיפולי קוסמטיקה רפואית ניתן לקבל רק באמצעות קוסמטיקאית מוסמכת לכך או רופא. עידן חדש ומוצרים קוסמטיים רבים וטובים מסתתרים תחת הקטגוריה קוסמטיקה רפואית. כל התכשירים נבדקו לשימוש על ידי מחקרים קליניים מתקדמים. המחקרים מגלים כי ניתן למנוע ולעכב את תהליכי הזדקנות העור באמצעות טיפולים מיוחדים. כל אישה או גבר אשר מעוניינים לעבור טיפולים להאטת קצב הזדקנות העור זקוקים לקוסמטיקה רפואית. טיפולי הפנים הרגילים והעיסויים שמבצעת הקוסמטיקאית הרגילה אינם מצליחים לחדור אל השכבות העמוקות של העור ולמצק אותו. דבר אשר הופך את כל טיפולי המיצוק והקרמים היקרים לחסרי תועלת.

הכשרה של קוסמטיקאית רפואית
קבלת הכשרה ורישיון עבודה של קוסמטיקאית רפואית דורשים לימודי קוסמטיקה רפואית במסגרת מסלול לימודים מיוחד. הלימודים כוללים סקירה והכרה של חומרים כימיים רבים. במהלך השיעור יודגמו ההשפעות והעצמה שטמונה בחלק מהחומרים הכימיים. ישנם חומרים כימיים וחומצות אשר אסור לאפשר להם לבוא במגע ישיר או ממושך עם עור הפנים. שימוש לקוי בתכשירי קוסמטיקה רפואית עלול לגרום לכוויות וצלקות בעור הפנים ל המטופל. חשוב לציין כי קוסמטיקאית רפואית על פי הגדרת המקצוע היא קוסמטיקאית אשר עובדת בתוך מסגרת רפואית ופועלת בתור חלק מצוות רפואי. קוסמטיקאית אשר למדת לימודי קוסמטיקה רפואית אך אינה פועלת במסגרת רפואית תזכה לתואר קוסמטיקאית פרא-רפואית.

מה ההבדל בין קוסמטיקאית רפואית לבין קוסמטיקאית רגילה?
ההבדל העיקרי בין שני סוגי הקוסמטיקה הוא בהכשרה הלימודית. הקוסמטיקאית הרגילה נדרשת בתקופת הכשרה קצרה יותר ופשוטה יותר ואילו הקוסמטיקאית הרפואית נדרשת לעמוד ברף לימודים גבוה יותר. פרט לכך יש לציין כי טיפולים אשר מבוצעים על ידי קוסמטיקאית רפואית לא ניתן יהיה לקבל באמצעות קוסמטיקאית רגילה. עיקר פעילותה של הקוסמטיקה הרפואית מתמקדת בחקר וטיפול בעור הפנים. טיפולי האנטי אייג'ינג מהווים את עיקר הפעילות הקיימת בתחום.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *