קוסמטיקאיות מוסמכות בישראל

מה כוללים לימודי קוסמטיקה? מה הופך קוסמטיקאית לטובה יותר? מה בדיוק תפקידן של קוסמטיקאיות ועוד

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

איך בוחרים קוסמטיקאית? מי הן הקוסמטיקאיות המוסמכות בישראלמהי קוסמטיקה?
קוסמטיקה היא שם כולל לפעולות וטיפולים אשר ניתנים למטרת טיפוח המראה החיצוני של האדם. תחת הגדרת קוסמטיקה ניתן למצוא טיפולים לטיפוח עור הפנים, טיפולים להסרת שיער, טיפוח שיער, טיפוח ציפורניים, איפור ועוד. יש הטוענים כי גם ניתוחים פלסטיים אשר מתבצעים למטרת שיפור המראה החיצוני נכללים תחת הקטגוריה קוסמטיקה. העוסקות במקצועות הקוסמטיקה הן בעיקר נשים. בעקבות הביקוש הרבה ניתן למצוא קוסמטיקאיות בכל רחבי הארץ. בשל ריבוי תחומי העיסוק במקצוע בוחרת לה כל קוסמטיקאית תחום עיסוק אחד או מספר תחומי התמחות עיקריים. בכדי לספק סל שירותי קוסמטיקה רחב בוחרות קוסמטיקאיות רבות לפתוח מכון יופי משותף יחד עם קוסמטיקאיות נוספות.

לא באנר כדי להציג

מה עושה קוסמטיקאית?
עיקר עיסוקן של הקוסמטיקאיות הוא בטיפולי יופי. במסגרת עבודתן הן באות במגע יומיומי עם נשים וגברים במגוון גילאים. עיקר הלקוחות במכוני הקוסמטיקה הן נשים, אך ישנם גם גברים שמגיעים למכון לצורך קבלת טיפולי ניקוי פנים, קוסמטיקה רפואית והסרת שיער. קוסמטיקאיות נבדלות זו מזו בתחום ההתמחות שלהן. ישנן קוסמטיקאיות אשר עוסקות בטיפולים שונים וישנן קוסמטיקאיות שעוסקות בטיפולי הסרת שיער או טיפולי קוסמטיקה רפואית. חשוב לציין כי המשותף לכל הקוסמטיקאיות הוא המגע היומיומי עם קהל הלקוחות.

אהבה למקצוע
קוסמטיקאיות טובות הן קוסמטיקאיות אשר מגיעות אל המקצוע מתוך אהבה אמתית אל התחום ואל קהל הלקוחות. פרט להכשרה מקצועית קוסמטיקאית נדרשת לפתח יחסי אנוש טובים ויכולת הקשבה. סדר היום של הקוסמטיקאית כרוך במפגש עם לקוחות שמגיעים אל מכון היופי בכדי להירגע ולהתפנק. ישנן קוסמטיקאיות שנוהגות ליצור אווירה מיוחדת ומרגיעה במכון בעזרת נרות ריחניים ומוזיקה מרגיעה. האווירה והיחס האישי של הקוסמטיקאית מסייעות לה לשמר קהל לקוחות חוזר ונאמן. נשים רבות נוהגות לדבוק שנים רבות בקוסמטיקאית אחת טובה. קוסמטיקאית שאוהבת את המקצוע ואוהבת אנשים תדע גם לטפל מכל הלב.

איך לומדים להיות קוסמטיקאיות?

העיסוק בקוסמטיקה הוא מקצוע של ממש, בכדי לעסוק בתחום בצורה מקצועית יש ללמוד לימודים מתאימים. בתי ספר לקוסמטיקה מציעים מגוון קורסים והתמחויות לקוסמטיקאיות מתחילות ולקוסמטיקאיות ותיקות. לאחר סיום הקורס מקבלים התלמידים תעודה של קוסמטיקאיות מוסמכות. התעודה מאפשרת להן להתחיל לעבוד בתחום ולטפל בלקוחות. לימודי קוסמטיקה קלסיים כוללים לימודים תאורטיים לצד התנסות מעשית. במהלך ההתנסות המעשית מתרגלים התלמידים שיטות טיפול ומפתחים מיומנויות עבודה. הידע התאורטי שנלמד כולל שיעורים על מבנה העור, בעיות עור נפוצות, השפעת חומרים כימיים על העור, עזרה ראשונה ולימוד של מגוון שיטות וטכניקות טיפול ושיקום לעור הפנים.

למידע אודות ארגון הקוסמטיקאיות בישראל – לחצי כאן!

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

תגובה אחת על “קוסמטיקאיות מוסמכות בישראל”

  1. yve הגיב:

    אתר מעניין מאד ,מצאתי בו המון מידע וכיף לגלוש בו .אשמח להתעדכן.

    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *