הרגלי צחצוח שיניים שאת חייבת להיפטר מהם

נשים רבות חושבות שהן מצחצחות שיניים כראוי, כאשר למעשה הן מבצעות בעת הפעולה טעויות רבות שגורמות להן לנזקים שונים. בכתבה זו תמצאו את כל הטעויות הנפוצות והצעות לשיפור

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

אחד מהרגלי הטיפוח הכי חשובים ובסיסיים הוא צחצוח שיניים. אין כמו חיוך מושלם אשר חושף שיניים לבנות ונקיות בכדי להרשים את האדם העומד מולך. למרבה הצער, נשים רבות ניגשות לפעולת הצחצוח עם המון כוונות טובות, אבל בדרך, ללא כל כוונה, דווקא פוגעות בשיניים שלהן.

איך תשיגי חיוך מושלם, יפה ונקי? לכתבה לחצי כאן

לפניכן 8 הרגלי צחצוח גרועים שכדאי לכן להיפטר מהם בהקדם:

1.  את לא מקדישה מספיק זמן לפעולה – רוב האנשים מצחצחים את השיניים במהירות, מכיוון שלרוב הם ממהרים לעבודה או למיטה. חשוב להבין שצחצוח נכון ואפקטיבי הוא צחצוח אשר אמור לקחת לכן כשתיים-שלוש דקות, פחות מכך פשוט לא יעשה את העבודה.

לא באנר כדי להציג

2. את לא מסתכלת – בעת צחצוח השיניים רוב האנשים מסתכלים לכל מקום אחר, מלבד על המקום הכי חשוב – השיניים עצמן. בעת צחצוח השיניים עליך להתבונן במראה ולשים לב לאופן הצחצוח. שימי לב להצטברות לכלוך באזורים מסוימים בין השיניים או באזור החניכיים. שימי לב שאת באמת מגיעה לכל המקומות שזקוקים לצחצוח ולא סתם מעבירה את המברשת בקלילות מבלי לייחס חשיבות לאזורים אותה היא מצחצחת.

3. סביר להניח שהטכניקה שלך זקוקה לשיפור – בעת הצחצוח שימי לב לכך שסיבי המברשת שלך נמצאים בזווית של 45 מעלות על פני שטח השיניים. במקום לצחצח מצד לצד הקפידי לצחצח באמצעות ביצוע מעגלים קטנים על פני השיניים. הקפידי להתמקד בכל פעם בקבוצת שיניים מסוימת ואז המשיכי הלאה. לאחר מכן הקפידי לצחצח היטב גם את משטחי הלעיסה ולסיום עברי אל קו החניכיים.

4. חזק זה לא בהכרח טוב – בכדי לא לשבור את האמייל עליך לצחצח את השיניים בעדינות. רוב האנשים חושבים שאם הם מצחצים חזק הם מנקים היטב אבל הם טועים. אז אל תלחצי את המברשת חזק מדי, צחצוח מסוג זה עלול לפצוע את החניכיים, לגרום לגירוי ולפגוע בשן עצמה.

5. את לא משתמשת במברשת המתאימה – חשוב להקפיד לבחור במברשת המתאימה לסוג השיניים והפה שלכן. באופן כללי מברשות רכות נחשבות למומלצות יותר, כך גם תצמצמו את הנזקים בעת הצחצוח. בביקור הבא שלך אצל רופא השיניים כדאי לשאול אותו מהי לדעתו המברשת המתאימה לך ביותר.

6. את משתמשת במשחה לא מתאימה – רוב האנשים בוחרים משחת שיניים בהתאם למבצעים שבחנות וזו טעות. עליך למצוא את סוג המשחה אשר תתאים לך. נשים רבות סובלות מרגישויות שונות בחלל הפה (בשיניים ובחניכיים) אך משתמשות במשחות אשר לא מתאימות לטיפול ברגישות.

7. את לא משתמשת בחוט דנטלי – שימוש בחוט דנטלי לצורך ניקוי השיניים הוא ממש בגדר חובה. מברשת השיניים לא תמיד יכולה להגיע לכל האזורים וכך נוצרים להם משטחי חיידקים בין השיניים, ברווחים וכך בעצם למרות שצחצחת לא עשית בכך כלום.

8. את לא שוטפת את הפה – אנשים רבים מסיימים לצחצח וכלל לא שוטפים את הפה במים ורובם לא משתמשים גם כלל במי פה. השלמת תהליך הצחצוח באמצעות שימוש במי פה הוא הצעד המשלים את כל התהליך, זה אשר מבטיח שבאמת כל החיידקים ייפרדו מהפה שלך יפה לשלום.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *