מהו טיפול פילינג?

מהי מטרתו של טיפול פילינג? מה הן שיטות הפילינג השונות הקיימות בשוק? מה ניתן לבצע לבד בבית ומה דורש התערבות של איש מקצוע? וגם מידע אודות הסיכונים הטמונים בטיפול מסוג זה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

פילינג הוא טיפול קוסמטי המיועד להסרת תאים מתים מהשכבה העליונה של העור, לצורך חשיפתם של התאים החדשים שיעניקו לעור הפנים והגוף שלכן מראה רענן, בריא וצעיר יותר. פילינג הוא תהליך שיכול להתבצע אצל אשת מקצוע ויחד עם זאת את גם יכולה לבצע אותו בעצמך בבית על בסיס קבוע. קיימות שיטות שונות לביצוע פילינג, בכתבה זו נפרט לכן את הדרכים השונות לקבלת תוצאות טובות אצל קוסמטיקאית או בבית.

פילינג ביתי – פילינג אותו ניתן לבצע בכל יום בבית לרוב בעת המקלחת. הטיפול נעשה על ידי שימוש בסבונים או מסכות שונות לשימוש ביתי ובעזרתו אנו יכולות למנוע ולצמצם את הצטברות התאים המתים באזור הפנים. לרוב כאשר אנו מתקלחות ומסתבנים הגוף שלנו בעצם עובר מעין תהליך פילינג – המתחיל עם סיבון הגוף והפנים ממשיך עם שטיפתם ומסתיים כאשר אנו מתנגבות. שיטה זו היא קלה לביצוע, ניתן להשתמש בה בסבונים וקרמים רגילים וניתן גם לרכוש מוצרים מיוחדים המיועדים לכך ומגבירים את יעילות הפילינג הביתי. למרות קלות הביצוע והמחיר הזול, התוצאות פחות מרשימות ונראות לעין מטיפול פילינג הנעשה אצל אשת מקצוע. כמו כן, יש צורך בתחזוק הטיפול ברמה יומ-יומית בכדי לדאוג שאכן העור יראה נהדר ויהיה בריא וזוהר ממש כמו לאחר טיפול מקצועי.

קיימים סוגי פילינג שונים אותם ניתן לעבור אצל קוסמטיקאית או רופא מוסמך:

לא באנר כדי להציג

פילינג למטרת קילוף שטחי – שיטה נפוצה בה נעשה שימוש בחומצות אלפא הידרוקסי (הנוצרות בפירות וירקות כגון פאפאיה, עגבניה, תפוחי עץ ועוד) השימוש בחומצות הפרי משולבות בתכשיר הפילינג ומהוות את החומר הפעיל בתהליך הפילינג, שהוא בעצם תהליך קילוף העור. טיפול מסוג זה מקלף את העור ברמה טובה, משפר את זרימת הדם ונחשב ליעיל. הוא טיפול זול יחסית שיש לבצע אותו אחת לחודש או חודשיים. יחד עם זאת עצם העובדה שיש צורך ברופא או בקוסמטיקאית בכדי לבצע אותו קצת מגביל את השימוש בו וכמו כן טיפול מסוג זה לא מטפל בצלקות שונות.

פילינג מכני – בשיטת קילוף מסוג זה נעשה שימוש בגרגירי פילינג של מסוג קריסטל, גרנולה, משמש ועוד והיא נחשבת ליעילה בהסרת לכלוך ושומנים מהעור וכמו כן בשיפור זרימת הדם. השיטה זולה וניתנת לביצוע בבית אך יש לחזור עליה לפחות אחת לשבוע בכדי לראות תוצאות מספקות.

פילינג קילוף עמוק – פילינג על בסיס טבעי, המורכב מצמחים יבשים, פתיתי אלמוגים, תמציות של פרות שונים ועוד. פילינג מסוג זה משלב את שיטת הקילוף המכני והאנזימתי. לאחר טיפול סמוג זה אסור להיחשף לשמש במשך 24 שעות ולאחר כיומיים יתחיל העור להתקלף בפועל במשך מספר ימים. הטיפול מבהיר כתמי עור, משפר את זרימת הדם, מגביר את חילוף החומרים בעור, מקלף את שכבת העור העליונה וגם יעילה במניעת היווצרות קמטים וגם מטפל בקמטים קיימים וצלקות. הטיפול נחשב לקל ופשוט ויש לערוך אותו בכל מספר חודשים. יחד עם זאת הוא לא יעיל בטיפול בצלקות עמוקות ופגמי עור קשים וניתן לבצע אותו רק אצל רופא או קוסמטיקאית.

פילינג כימי – בשיטת קילוף מסוג זה נעשה שימוש בחומצות כימיות שונות, כגון חומצת TCA (אצטט טרי כלורית). טיפול כימי בעצם יוצר כוויות ברמות שונות בעור (עד דרגה 2), פעולה הגורמת לעור להתקלף ולבנות שכבות עור חדשות. פילינג כימי ניתן לבצע רק אצל רופאים המוסמכים לכך וקיימים בו סיכונים רבים בגלל הכוויות שיש ליצור בעור. קיימים מקרים בהם גם יש צורך בביצוע הרדמת מקומית בעת הטיפול. קיימים מקרים בהם מתפתחים בעור זיהומים.

פילינג כימי נעשה בריכוזים שונים של חומרים ושימוש בחומצות שונות, כך ניתן למצוא פילינג כימי עמוק, בינוני וקל. כאשר פילינג קשה נעשה בהרדמה מקומית, אשפוז למשך שלושה ימים ועוד. טיפול עמוק מחזיק מעמד למשך שנים, הוא מביא לתוצאות מצוינות (העלמת כתמים, פגמים, נמשים ועוד) אך גם נחשב למסוכן ביותר.

לסודות טיפוח ויופי נוספים – לק פורטל האיפור והקוסמטיקה של ישראל!

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *