מהי פטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי נפוץ בציפורני האדם. מה הם הגורמים למחלה וכיצד ניתן לטפל בה?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

תמונות לכתבה מעניינת בנושא פטרת ציפורניים - דרכי טיפול, סיבות ובעלי מקצועפטרת ציפורניים היא בעצם זיהום פטרייתי נפוץ באזור הציפורניים, אשר מהווה בין 20 ל-50 אחוז מכלל מחלות הציפורניים הנפוצות.  מדובר במחלה שבעיקר לא נראית טוב בעין מבחינה אסתטית, לעיתים גורמת לכאבים ופעמים רבות היא גנטית ועוברת במשפחה מדור לדור. קיימים סוגים שונים של פטרת ציפורניים, ליתר דיוק כ-300,000 סוגים שונים, כאשר הסוג הנפוץ ביותר מבין כל הזנים הוא tinea unguium, המהווה כ-80 אחוז מכלל מקרי פטרת הציפורניים בבני אדם.

מה הם הגורמים לפטרת הציפורניים?

דרמטופיטים היא קבוצת פטריות נפוצה הגורמת לבני אדם ובע"ח זיהומים פטרייתים שונים בציפורניים. בנוסף, קיימים עוד שני סוגי פטריות נפוצים: שמר ועובשים.
קיימות שלוש דרכים להידבקות במחלה:
1. היא מועברת מבעל חיים לבן אדם.
2.  מועברת מאדם לאדם.
3. מועברת מאדמה לאדם.

הפטרת מופיעה אצל בני האדם מצידי הציפורן או על גבי הילק המרוחק יותר של הציפורן. לעיתים היא גם מופיעה בחלק השטחי של הציפורן, לעיתים מתעוותת ולעיתים גם פוגעת בחלק המקורב של הציפורן.

לא באנר כדי להציג

מקומות בהם קיימת סבירות להדבקות במחלה הם: ביקור אצל קוסמטיקאית שתעשה לכן טיפול מדיקור או פדיקור (באמצעות שימוש במכשירים לא סטריליים), מקלחות ציבוריות, הליכה ללא נעליים באזורים לא סטרילים ועוד.

כיצד תזהו פטרת ציפורניים?

כאשר אדם לוקה בפטרת ציפורניים חיידקית לרוב ישתנה צבע ציפורניו לצהוב או לחום, הציפורן תהפוך לעבה יותר, לעיתים תשנה את צורתה ואפילו תתפורר או תתפצל ואף תתנתק ממש מן האצבע.

יחד עם זאת קיימת פטרת לא חיידקית, שנוצרת בעצם מלחץ ממושך על אזור הציפורן. פטרת מסוג זה נפוצה בעיקר אצל כדורגלנים, בשל הבעיטות שלהם הפוגעות בציפורניים.

הזיהוי הוודאי של המחלה נערך על ידי רופא, שיכול לאבחן אותה על ידי עריכת תרבית או משטח ישיר.

מה הן דרכי הטיפול במחלה?
כיום ניתן למצוא שיטות רבות שיכולות להשמיד את הפטרייה לחלוטין ומחזיקות בכ-100 אחוזי הצלחה. בין הטיפולים השונים תוכלו למצוא: דיקור סיני, טיפול בלייזר, משחות, כדורים, עקירת והמסת ציפורניים ועוד.

אשה הסובלת מפטרת ציפורניים חשוב שתקפיד לשמור על היגיינת כפות הרגליים וכמו כן תעבור טיפולי פדיקור על בסיס קבוע לצורך טיפול בבעיה ומניעתה בהמשך לאחר ההחלמה.

רוצה להיפטר מפטרת הציפורניים? קבלי ייעוץ חינם ממיטב המומחים:

שם: אי מייל:

טלפון: עיר:

בחרי

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

תגובה אחת על “מהי פטרת ציפורניים?”

  1. מזור רפואה טבעית הגיב:

    מזור רפואה טבעית חוגגת 20 שנות הצלחה בטיפולים בשיטות טבעיות בצמחים ומינרלים בפטריות הציפורניים .ניתן להרשם ללימודי פדיקור רפואי במקום .טיפול יחודי בדלקות אוזניים אצל תינוקות ומבוגרים הצלחה מובטחת .02-5372830

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *