כללי בטיחות לטיפולי פדיקור ומניקור

טיפולי פדיקור ומניקור יכולים להיות מפנקים במיוחד, אבל גם יכולים להדביק אותך על הדרך בזיהומים ומחלות, בואי לקרוא מספר כללי בטיחות וזהירות שכדאי לך בהם לנקוט

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

ביקור אצל מניקוריסטית או קוסמטיקאית, לצורך טיפול בכפות הידיים והרגליים – יכול להיות תענוג מפנק במיוחד. אבל התענוג הזה גם יכול לעלות לכן בבריאות, אם לא תשגיחו על כמה כללי בטיחות שימנעו מכן להידבק בכל מיני זיהומים ומחלות. רכזנו עבורכן מספר כללים שחשוב לשמור עליהם בכל פעם שאתן ניגשות לסלון יופי, מניקוריסטית או קוסמטיקאית – כדי לטפל בציפורניים שלך, בכפות הרגליים או כפות הידיים.

אז נכון, הסיכוי שתדבקי בזיהום או מחלות אחרות בעת טיפול מניקור או פדיקור הוא די נמוך, אך מספיקה פעם אחת לא בטוחה בכדי לגלות שעדיף להיות חכמה וזהירה מאשר אדישה.

לא באנר כדי להציג

1. אל תגזרי עור מת מסביב לציפורניים – נשים רבות גוזרות באופן קבוע את העור המת והיבש הצומח מסביב לציפורניים, אך אנשי מקצוע רבים טוענים שלא מומלץ לגעת בו מכיוון שתפקידו להגן על הציפורניים מדלקות, זיהומים ובאופן כללי מהצטברות של בקטריות. במידה ואת מעוניינת לטפל בעור זה, עדיף לרכך אותו ולדחוף אותו לצדדים – אך לא לחתוך אותו.

2.  אל תתעלמי מהכאב – טיפולי פדיקור ומניקור לא אמורים לכאוב. במידה ואת חשה שאשת המקצוע שמטפלת בך מכאיבה לך – אל תמשיכי בטיפול. הדבר אמור להדליק אצלך נורת אזהרה, יכול להיות שהיא עושה שימוש לא נכון בכלי העבודה, פוצעת אותך ומסכנת אותך בזיהומים, מחלות או בעיות אחרות.

3. הביאי כלי עבודה מהבית – נכון, זו אולי קצת טרחה, אבל אם תביאי איתך את כלי הפדיקור והמניקור מהבית תוכלי להיות שקטה שמדובר בכלים סטריליים, תקינים ובטוחים לשימוש.

4. אל תסכימי שיגעו בך בכל מחיר – אל תרשי שיטפלו בך בסכינים או כלים אחרים שלא ראית במו עינייך כי הם חדשים או עברו סטריליזציה כמו שצריך. עדיף להיות לקוחה נודניקית או מעצבנת מאשר לגלות שנדבקת במחלה כלשהי מסכין חלודה או משומשת או שחטפת זיהום בגלל חוסר הקפדה על ניקיון ובטיחות.

5. יש דרך נכונה לעשות סטריליזציה – אצל אנשי מקצוע רבים או במכוני יופי לעתים נתקלים בתנורים, הדומים לטוסטר אובן, המשמשים את המקום לצורך ביצוע סטריליזציה – אבל הם פשוט לא עושים את העבודה כמו שצריך. לא מספיק להשכיב את כלי העבודה במעין תנור, לחמם אותם קצת ולשטוף קצת. סטריליזציה יש לעשות באופן מסודר על ידי עיקור והרתחת הכלים.

6. הימנעי מאמבטיות חמות לרגליים – מכוני יופי ואנשי מקצוע רבים מחזיקים אמבטיות חמות ומיוחדות לכפות הרגליים, בהן משתמשים בעת הטיפול. אמבטיות מסוג זה מהווים סכנה בריאותית של ממש. המים החמים, שאין לדעת מתי הוחלפו לאחרונה, בשילוב עם האמבטיה החמה שאין לדעת מתי ניקו אותה לאחרונה – מהווים חממה של ממש לכל מיני בקטריות שעלולות לתקוף את כפות הרגליים שלכן. אמבטיות בהן ניתן להשתמש, הן כאלה שעברו שטיפה עם מים חמים וסבון לאחר כל שימוש וגם מטוהרות על ידי חומר חיטוי לאחר השטיפה.

מניקור צרפתי כזה עדיין לא ראיתן – לצפייה לחצו כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *