עיבוי שפתיים: כל הפרטים

חולמת על עיבוי שפתיים? בואי ללמוד קצת על התהליך – מה הם החומרים הנפוצים? מה הן הסכנות הטמונות בטיפול? ומידע חשוב נוסף

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

עיבוי שפתיים היא טיפול קוסמטי אשר לא דורש התערבות כירורגית, שמטרתו לעבות את השפתיים ולהעניק להן מראה מלא וחושני. לקוחות פוטנציאלים לטיפול מסוג זה הן לרוב נשים מבוגרות וצעירות בעלות שפתיים דקות או נשים מבוגרות אשר סובלות מעור מדולדל באזור השפה.

כיצד מתבצע הטיפול?

טיפול עיבוי שפתיים מתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי לאזור השפתיים. קיימים שני סוגים של חומרים להזרקה:

לא באנר כדי להציג

1. חומר קבוע, כגון סיליקון, אשר נשאר לתמיד ואין צורך לחזור על הטיפול. הסילקון שמשמש כיום לטיפולי עיבוי שפתיים נחשב לבטוח, סטרילי ומומלץ. בישראל משתמשים בחומר זה משנת 1998 ומשרד הבריאות אישר לעשות בו שימוש לעיבוי שפתיים כבר בשנת 2000.כיום ניתן להזריק עד 1CC מהחומר בכל טיפול, אותו מפזרים באמצעות הזרקת כמויות זעירות ממנו במספר נקודות באזור השפתיים בכדי להשיג תוצאה שווה ואחידה. בשל כך, למרות שמדובר בטיפול קבוע, עד לקבלת התוצאה המושלמת עלולים לחלוף מספר חודשים. היתרון שבשיטה טמון בכך שהתהליך הוא איטי ולכן השינוי הוא לא דרסטי ונותן לכן מספיק זמן להתרגל אליו. יש לקחת בחשבון שבסיום הטיפול יהיה לכן קשה מאוד להוציא את החומר שהוזרק לכן.

2. חומר מילוי זמני, אשר השפעתו פגה לאחר מספר חודשים (לרוב לאחר 6 חודשים לכל היותר). בקבוצה זו נכללים, לדוגמה, קולגן וחומצות היאלורוניות (הילפורם, טיוזל, סרגידרם, ג'ובדרם ורסטילן), ועוד. אותם חומרי מילוי זמניים, הם הדבר הכי קרוב שיש לחומר טבעי, לכן אין צורך לבדוק אותם טרם הטיפול ותופעות לוואי מתרחשות אך ורק במקרים נדירים, לרוב הן מתבטאות ברגישות יתר של הגוף לחומר וככל שהחומר ילך וייספג בגוף כך הן תעלמנה. לטיפול מסוג זה יתרון בכך שניתן לחזור לנקודת ההתחלה אחת למספר חודשים וכך בעצם לשנות את התוצאה בהתאם למה שמרגיש לכן נכון, אך יחד עם זאת טיפול זה נחשב יחסית ליקר, יש לחזור עליו ולתחזק אותו וגם קשה מאוד להשיג נפח גדול ומרשים במקרה של שפתיים דקות מאוד.

בניגוד לאזור הפנים, באזור השפתיים לא ניתן להשתמש ביותר מדי סוגים של חומרי מילוי, לכן חלק גדול מחומרי המילוי המתאימים למילוי קמטים באזור הפנים לא יתאימו לעיבוי ועיצוב השפתיים. חשוב לדעת שאיו חומר מושלם או מומלץ יותר, לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות שעליך לשקול היטב בטרם תבחרי בטיפול המתאים לך.

תופעות לוואי וסכנות

תופעות הלוואי לרוב באות לידי ביטוי בשפתיים נפוחות או בגושים שונים בשפה. תופעות הלוואי עלולות לצוץ גם שנים לאחר שסיימתן את הטיפול ויש לקחת זאת בחשבון. יחד עם זאת התופעות והמקרים החריגים הם נדירים מאוד.

חשוב מאוד להתייעץ עם הרופא המטפל כך שיתאים את הטיפול והמינון לפנייך, מה שיפה לאחת לא בהכרח יהיה יפה ונכון לך. לא ניתן לעבות את השפתיים ללא הגבלה ושליטה, טיפול טוב הוא אחד כזה שלא יראה מוגזם מדי, יטפל בנקודות האסתטיות אשר מפריעות לך ויראה טבעי ויפה.

חשוב מאוד לבצע את הטיפול אצל איש מקצוע מוסמך ובעל ניסיון, אשר יודע כיצד להשתמש בחומרי ההזרקה. טיפול אצל אדם לא מתאים עלול לגרום לכן לנזק.

איך תגרמי לשפתיים שלך להראות מושלמות? לכתבה לחצי כאן

קעקוע לשפתיים: בואי לעצב את השפתיים שלך – לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *