מה העור שלך מגלה עליך?

עור הפנים שלנו יכול ללמד הרבה דברים על מצבנו הבריאותי, על התזונה שלנו ועוד. בואי לגלות מה אומר עליך עור הפנים שלך

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק


עור הפנים שלנו יכול לגלות עלינו הרבה דברים – אם אנחנו אוכלות נכון? ישנות טובות? ובאופן כללי בריאות ומטופחות. בכתבה שלפניך תוכלי ללמוד מה ניתן לגלות על עור הפנים שלנו רק מהתבוננות וגם מה ניתן לעשות בכדי לשמור עליו מטופח, יפה ובריא.

1. עור פנים בהיר וחיוור יכול להעיד על כך שאת סובלת מאנמיה. כאשר אנו סובלים ממחסור בברזל והומוגלובין, קיימת זרימה חלשה יותר של כדוריות דם אדומות לאזור הפנים ולזרימת חמצן. במידה ואת סובלת מעור פנים חיוור כדאי לפנות אל רופא המשפחה ולבצע בדיקות דם שיכולות לפתור את הבעיה באמצעות תוסף ברזל אותו תצטרכי לקחת על בסיס יומי.

2. עור נפול יכול להעיד על כך שאת סובלת ממחסור בנוזלים ואף על מצב של התייבשות. צבטי את עור פניך, במידה והוא לא שב במהירות למצבו הקודם יכול מאוד להיות שחסרים לך נוזלים. גם אם אזור הפה שלך נראה יבש ונפול הדבר יכול גם כן להעיד על התייבשות. מומחים ממליצים על שתייה של 8 כוסות מים ביום.

לא באנר כדי להציג

3. סובלת מאקנה? לא רק נערות סובלות מאקנה, גם נשים מבוגרות. אם את סובלת מאקנה כדאי מאוד להיות מטופלת אצל רופא עור מקצועי אשר יכול לזהות באמצעות בדיקות דם פשוטות את הסיבה לבעיה. אקנה יכול להיווצר מתזונה לקויה, הפרעות אכילה, מחסור בויטמנים, חוסר איזון הורמונלי ועוד. הרופא שלך יכול להתאים לך תזונה מתאימה וכמו כן להתאים לך טיפול תרופתי שיפתור את הבעיה.

4. סובלת מפצעים וכיבים באזור הפה? הסיבה לכך יכולה גם כן להיות חוסר איזון הורמונלי וכמו כן ממחסור בויטמינים ומינרלים, כגון אבץ לדוגמה. גם כאן בדיקת דם פשוטה תוכל לסייע לך בטיפול בבעיה.

5. סובלת משקיות שחורות ושקעים מתחת לעיניים? יכול מאוד להיות שאת סובלת ממחסור בשעות שינה ואולי הסיבה לכך היא בכלל שאת משלבת יותר מדי מלח בתפריט היומי שלך וסובלת גם מלחץ דם גבוה. במידה ואת סובלת משקעים ועיגולים שחורים מתחת לעיניים, פני אל רופא המשפחה שלך לביצוע בדיקות דם וכמו כן בצעי מדידת לחץ דם.

6. כתמי פיגמנטציה יכולים להופיע במהלך הריון, בגיל הבלות ובאופן כללי במצבים של חוסר איזון הורמונלי המתבטא בעליות וירידות של אסטרוגן ופרוגרסטרון. במידה ואת סובלת ממצב שכזה פני אל רופא העור שלך לצורך ביצוע בדיקות דם וקבלת טיפול מתאים לבעיה.

7. אם את סובלת מהזעת יתר, יכול מאוד להיות שאת גם סובלת מבעיה בפעילות בלוטת התריס שלך. בדיקת דם פשוטה יכולה לעלות על הבעיה והרופא שלך יוכל להתאים לך טיפול מתאים.

8. סובלת מעור צהוב? פני מיד לרופא או אפילו לחדר המיון. עור צהוב יכול להעיד על בעיות בתפקודי הכבד שלך, דבר שעלול לסכן את חייך.

9. סובלת מפריחה קטיפתית באזור הפנים? יכול להיות שהדבר נובע מתזונה לא נכונה. פני לדיאטנית שתסייע לך להרכיב תפריט נכון וגם לרדת במשקל, דבר שיסייע במניעת עודפי עור וקמטים בהם מצטברת זיעה.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *