טיפים שיעזרו לכן להצליח בעבודה הראשונה

זהו, את כבר לא ילדה והנה את עומדת בפני היום הראשון שלך בעבודה הראשונה שלך. בכתבה זו תמצאי טיפים שיסייעו לך להסתגל אליה במהירות ולהצליח בה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

ww

התחלה של עבודה חדשה יכולה להיות עניין מלחיץ, במיוחד כאשר הציפיות מכן להצלחה הן בשמיים. בניגוד ללחץ שאולי חוויתן עד כה בביה״ס או מצד ההורים, לחץ של מקום עבודה הוא שונה לחלוטין. אבל כל עוד תקפידו לעבוד קשה, ולזכור את הטיפים האלה להצלחה בעבודה הראשונה, תגלו שהשתלבות בשוק העבודה יכולה להיות יותר קלה ממה שחשבתן, ואולי אפילו מהנה.

1. תהיו נחמדות לחברים לעבודה – זו אחת הדרכים הקלות ביותר להצליח בכל מקום עבודה. ואם אתן גם משלבות לימודים אקדמיים תוך כדי עבודה, תגלו מהר מאוד שיחסים טובים עם החברים לעבודה יעזרו במשימת החלפת המשמרות, שכל סטודנטית מבינה במוקדם או במאוחר שהיא חיונית.

2. תהיו נחמדות גם לאנשים מסביב – לא מספיק להתחבב על החברים לעבודה. אם אתן עובדות בשירות לקוחות, תזכרו תמיד לחייך ולהיות אדיבות. שירות טוב משמעו פחות תלונות מלקוחות. גם אם אתן מבואסות או עצבניות, השתדלו לתת חיוך קטן למשך כמה שעות. זה ישתלם גם לכן.

לא באנר כדי להציג

3. דעו את הגבולות שלכן – כל אחד חייב לדעת מהן המגבלות שלו. אם אתן יודעות שאתן יכולות לעבוד רק 3 ימים בשבוע, אל תקבעו יותר משמרות. התפקוד שלכן ישתפר כאשר הלחץ יירד, וכאשר תנצלו את שעות הלילה לשינה אמיתית (ולא להשלמת משימות שהתעכבו בגלל העבודה).

4. תהיו דייקניות – הגיעו בזמן בבוקר לעבודה, ואל תאחרו (אפשר גם להגיע מוקדם יותר). איחורים רבים או קבועים יעוררו את זעמו של הבוס, ואם אתן לא רוצות שיפטרו אתכן כבר במקום העבודה הראשון שלכן, תתרגלו לכוון את השעון חצי שעה מוקדם יותר.

5. תכננו קדימה – בני נוער וצעירים נוטים לפזיזות ושכחנות, אבל זהו שילוב הרסני במקום עבודה. אם אתן יודעות שצפויה חופשה משפחתית, או משימה חשובה לבית הספר – עדכנו את הבוס שלכן. כמובן שלכל אחד עלולים לקרות אירועים בלתי צפויים, אבל בתחומים שבהם ניתן לתכנן מראש, רצוי וכדאי לעשות זאת.

6. התייעצו עם כולם – אל תתביישו לבקש עצות ולהיעזר באחרים, במיוחד כאשר מדובר בעבודה חדשה. בקשו מאנשים בסביבה הקרובה – הורים, אחים וחברים – כל טיפ שיכול לעזור לכן להסתגל לחיים החדשים בעבודה.

7. הלקוח תמיד… – אם אתן לא יודעות להשלים את המשפט הזה, כנראה שיהיה לכן קשה בעבודה החדשה. ״הלקוח תמיד צודק״ הוא כלל הזהב בעבודה, כמעט בכל תחום. ולקוח שמתייחסים אליו בכבוד וגורמים לו להרגיש צודק, הוא לקוח מרוצה.

הטיפים האלה יעזרו לכם להיכנס לעבודה החדשה בצורה קלה יותר, ולשמור עליה לאורך זמן רב. גם אם זו העבודה הראשונה שלכן, תמיד תזכרו – זהו רק הצעד הראשון שלכן בחיים האמיתיים. מכאן והלאה, הניסיון מדבר.

יש לכן טיפים נוספים? שתפו איתנו בתגובות לכתבה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *