מה הם הגורמים האמיתיים להופעת סימני מתיחה?

עובדות חדשות לגבי הופעתם של סימני המתיחה התגלו במחקר חדש שאולי ימציא את תרופת הפלא שתשים סוף לבעיה. בינתיים בואו להכיר על הדרך שלוש שיטות נוספות לטפל בהם

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

StretchMarks

אם הצטיידתן לאחרונה במיכל עצום של חמאת שיאה או קקאו כדי למנוע סימני מתיחה, כדאי שתשמרו את הכסף שלכן לדברים אחרים. מחקר חדש מגלה שגם אם תמרחו את הבטן שלכן בחמאות, קרמים ומשחות, מהבוקר עד הערב, סביר מאוד שעדיין תסבלו מסימני מתיחה, מכיוון שבחלק גדול מהמקרים מדובר פשוט בעניין גנטי.

לצורך המחקר, שנערך על ידי  23andMe העוסקת בגנטיקה, נבדק ה-DNA של 33,930 איש, מתוכם 4,967 נשים שסבלו מסימני מתיחה כתוצאה מהריון. החוקרים גילו כי בשל מוטציות שנתגלו אצל נשים בגנים  ELN הספציפי, SRPX , HMCN1 ,וTMEM18 – הסיכוי לסבול מסימני מתיחה גדל ב-40%, זאת בשל השפעתם על הרקמות בגוף.

לא באנר כדי להציג

בעוד רבים מקשרים את הופעת סימני המתיחה לעור הנמתח בעת ההריון, ברור שנשים רבות מפתחות את אותם סימנים יותר מאחרות ויש שלא מפתחות אותם כלל. לצורך העניין, גם רק 25% מהגברים דיווחו על הופעת סימני מתיחה, זאת לעומת 55% מהנשים.

בעבר לא היה מידע אודות הקשר בין גנטיקה לבין הופעת סימני מתיחה על העור, אבל בזכות הממצאים החדשים יכול מאוד להיות שיצליחו בעתיד לפתח מוצרים שבאמת יצליחו לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

למרות שעדיין לא נמצאה תרופת הפלא לבעיה כן נמצא למצוא מספר שיטות יעילות לטיפול בבעיה:

שימוש בטרטינואין – תרופה שבמקור מטרתה היא לטפל בבעיית האקנה, אבל יכולה גם להפחית מאוד את המראה של סימני המתיחה. חשוב לציין שמדובר בסימני מתיחה חדשים יחסית ולא בישנים. אמהות שהשתמשו במשחה במשך 3 חודשים סיפרו על שיפור של ממש במראה.

טיפולי מיקרו דרמה בריישן – טיפול כירורגי שבעצם מגרד את העור, בדומה לפילינג כימי או קילוף לייזר. מדובר בפעולה מהירה, לא פולשנית שלא דורשת זמן החלמה והתאוששות. בעת הטיפול מוסרת השכבה החיצונית של העור, דבר הגורם למראה רענן וצעיר יותר.

טיפולי לייזר – מדובר בטיפולים שמטרתם לעודד את ייצור הקולגן, האלסטין וייצור המלנין. קרן הלייזר מסירה את שכבת העור הדקה מסביב לסימני המתיחה ומדובר בהליך הדורש כחמישה טיפולים לפחות בכדי ליהנות מתוצאות טובות.

למתכון טבעי לטיפול בסימני מתיחה – לחצו כאן

לעוד דרכים יעילות לטיפול בסימני מתיחה – לחצו כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *