כיצד בוחרים סבון לפנים?

לא כל סבון פנים מתאים לכל אישה, בואי לגלות מהו הסבון שמתאים לעור הפנים שלך

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

soap

נשים רבות נוהגות לרחוץ את הפנים, בבוקר ובערב, באמצעות שימוש בסבון מוצק. קוסמטיקאיות ורופאי עור רבים טוענים כי מדובר בהרגל טיפוח שיש להיזהר ולהתרחק ממנו.

סבון פנים המתאים לאחת לא בהכרח יתאים לאחרת, הדבר תלוי בפרמטרים שונים, כגון סוג העור, בעיות עור שונות, פיגמנצטציה ועוד. ישנם סבונים עשירים בלחות, סבונים הנוטים לייבש את העור, סבונים מקציפים, סבונים נוזליים, סבונים מוצקים ועוד. כל אחת והסבון שלה. זה שסבון מסוים עושה עבודה נהדרת עבור החברה שלך, אין זה אומר שהוא יספק גם לך את אותה התוצאה. כך לדוגמה אישה בעלת עור פנים שמנוני לא צריכה להשתמש בסבון עשיר בלחות שיגרום לעורה להפוך לשמן יותר. מנגד אישה בעלת עור פנים יבש צריכה להתרחק מסבונים המייבשים את העור וכן הלאה.

לא באנר כדי להציג

ניקוי עור הפנים באמצעות מוצרים שלא מתאימים לסוג העור שלך יכולים לגרום לו לנזק בלתי הפיך. חשוב שהסבון שלך ינקה את העור משאריות איפור, מלכלוך המצטבר על העור במהלך היום (כגון חול, אבק, זיעה ועוד) אבל בעיקר שיתאים לסוג העור ויותיר אותו רענן, נקי ובריא.

קריטריונים לבחירת סבון פנים מתאים:

– למרות שכיום ניתן למצוא בחנויות סבונים מוצקים לרחיצת הפנים המועשרים בלחות, עדיין מדובר במוצר שנוטה לייבש את העור. סבונים מוצקים נחשבים לאגרסיבים יותר ובעלי רמת PH גבוהה יותר. רמת ה-PH של סבון המתאים לרחיצת הפנים צריכה להיות לא גבוהה יותר מ-6.

נשים בעלות עור שמן רצוי שיבחרו בסבון המכיל חומרים העוזרים בויסות פעולות בלוטת החלב וסופחים שומן. סבונים שיעניקו לעור שלהן מראה מאט ויכילו בתוכם חומרים המכווצים את הנקבוביות ומסייעים במניעת דלקות וזיהומים.

– נשים בעלות עור רגיל-מעורב רצוי שיבחרו בסבון עדין בעל לחות בינונית, לא יותר מדי ולא מעט מדי. יש לבחור בסבון שיספק לעור לחות מספקת באזורים היבשים יותר, יאזן את בלוטות החלב באזור ה-T (מצח, אף וסנטר) ויסייע בהסרת תאים מתים.

– נשים בעלות עור יבש צריכות לבחור בסבונים מזינים ועשירים יותר בלחות, שיעזורו לעור להישאר גמיש ורך ויכילו מרכיבים כגון דבש, תמציות שקדים ועוד.

כיצד תדעי מהו סוג העור שלך? כדי לגלות לחצי כאן
כיצד שוטפים פנים? למידע לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *