נשירת שיער: פתרונות וסיבות

נשירת שיער עלולה להיגרם מסיבות שונות: כתוצאה ממחלה, לידה או שיניים בתזונה. בואו לקרוא על הסיבות הנפוצות והדרכים לפתרון הבעיה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

תמונה לכתבה בנושא נשירת שיער - פתרונות וסיבותנשירת שיער היא תופעה התוקפת נשים וגברים כאחד. אצל גברים הדבר מתבטא בנסיגת השיער באזורים שונים של הראש ואפילו להתקרחות של ממש, בעוד אצל הנשים הדבר מתאפיין לרוב בשיער ראש שהיה בעבר שופע וכעת הופך לדק ודליל בחלקי הראש השונים או בכולו. לעיתים קרקפת הראש הופכת בולטת וניתן לראותה מבין השיערות ובאופן כללי המראה המתקבל מאוד לא מחמיא ומפריע מאוד לביטחונה העצמי של האישה.

נשירת שיער: מה הן הסיבות הנפוצות?

גנטיקה – בחורה ששיער אמה היה דליל, סביר להניח שתסבול גם היא מנשירת שיער.

נשירה לאחר לידה – נשים רבות חוות לאחר לידתן נשירת שיער ברמה זו או אחרת. התהליך לרוב נמשך עד מספר חודשים לאחר הלידה ולאחר מכן השיער צומח מחדש וחוזר למצבו הטבעי.

לא באנר כדי להציג

נשירת שיער לאחר מחלה – מחלות ובעיות בריאותיות שונות יכולות גם לגרום לנשירת שיער, לדוגמה: לאחר מחלת שפעת קשה המלווה בחום, לאחר זיהום קשה, בעת מחלה הפוגעת בתפקוד בלוטת התריס, בעת קבלת טיפול תרופתי לבעיות לב, דיכאון, לחץ דם ותרופות לקרישיות יתר. טיפולים כימותרפיים עלולים כמובן גם הם לגרום לנשירת שיער היכולה להגיע לכ-90 אחוז משיער הראש. נטילת גלולות למניעת הריון במינונים שונים עלולות גם הן לגרום לנשירה. אנשים הסובלים מאלופציה יסבול מהתקרחות באזורים שונים בגוף ובראש ולעתים יסבול נשירה של כל שיער גופו וראש.

נשירת שיער בעקבות תזונה לקויה – נשים אשר עושות דיאטה קיצונית ולא מאוזנת וכמו כן אנשים הסובלים מהפרעות אכילה, עלולים גם הם לסבול מנשירת שיער בשל מחסור בחלבון קרטין בגוף. גם צימחוניים וטבעוניים עלולים לסבול מנשירת שיער בשל מחסור בברזל וויטמינים אחרים. לאנשים אלה מומלץ לעבור בדיקות דם ולקבל את הויטמינים החסרים באמצעות תוספי מזון ותרופות.

פתרונות ודרכי טיפול:

בכל גדול מהמקרים שציינו ניתן לטפל בנשירת שיער באמצעות טיפול תרופתי, השלמת ויטמינים, תזונה נכונה והרבה סבלנות, בחלק גדול מהמקרים השיער יצמח מעצמו גם ללא כל התערבות לאחר פרק זמן מסוים.

במידה ומדובר בבעיה כרונית וארוכת טווח שלא נמצא לה פתרון זמין לטווח הקרוב, כדאי לשקול שימוש בתוספות שיער או פאות.

כמו כן מומלץ להזין את השיער העדין ולטפח אותו בחומרים המתאימים לשיער אשר חווה טראומה כלשהי. ניתן גם לבצע מסכות שיקום ביתיות לבד בבית.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *