7 מילים שאסור להשתמש בהן במהלך ראיון עבודה

בכדי להגדיל את את הסיכוי שלך להתקבל לעבודה בה את חושקת, רכזנו עבורך מילים שממש אסור לך להשתמש בהן במהלך ראיון העבודה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

Job-Interview

שוק העבודה של ימינו, הוא שוק מאוד תחרותי, דבר שהפך את ראיונות העבודה לקשים ומלחיצים במיוחד. על מנת שתוכלי להכין את עצמך טוב יותר לראיון עבודה, חשוב שתלמדי לא רק מה מומלץ לומר, אלא שגם תכירי מספר מילים שממש בשום מצב אסור לך לומר אותן בעת הראיון.


1. אמממ…

זו לא ממש מילה, אבל כאשר היא יוצאת מהפה שלכן היא באופן אוטומטי גורמת לראיון העבודה להפוך ל"פחות זורם", מציגה אתכן באור לא מקצועי ומעידה לעיתים גם על חוסר ביטחון שלכן בעצמכן או בתשובות שלכן. רובנו כלל לא שמות לב כאשר אנו משתמשות במילה הזאת. אחת הדרכים להסיר את המילה מאוצר המילים שלכן, היא פשוט לבקש מחברים לשים לב ובכל פעם שהם שומעים אתכן משתמשות בה – לשלם להם שקל.

לא באנר כדי להציג

2. בערך
כשאתן משתמשות במילה הזאת במהלך ראיון עבודה, אתן מצטיירות כנשים קצת מעורפלות ולא ממש החלטיות. נסו להחליף את המילה ב-"כן" או ב-"לא" דבר שיגרום לכן להראות יותר בוגרות ובטוחות בעצמכן.

3. שונאת
אף אחד לא אוהב אנשים ש"שונאים" דברים, במיוחד לא הבוסים העתידיים שלכן שמחפשים אנשים שידעו להשתלב בסביבת עבודה קבוצתית ושידעו לשתף פעולה עם עמיתיהם.  לכן, כדי שתשתדלו להימנע משימוש במילה זו ובחרו בניסוחים עדינים יותר, במיוחד כאשר אתן מדברות על מקום העבודה הקודם שלכן.

4. אני לא יודעת
הביטוי הזה מצביע על חוסר ביטחון ועצלנות ולכן גם אם אתן לא יודעות את התשובה לשאלת המראיינים, נסו בכל מקרה לענות תשובה כלשהי, גם אם היא לא התשובה הטובה ביותר. חשוב להיות מוכנות היטב לראיון ולגלות ביטחון במתן התשובות.

5. מה?
מילה שלעולם אסור להשתמש בה בראיון עבודה, היא תיגרום לכן להראות כאילו שאתן לא מקשיבות למראיין או שלא התכוננתן כראוי לראיון. גם כאשר אתן מעלות שאלות לגבי מקום העבודה אל תשתמשו במה? או מהו? שמעידים על חוסר ידע וחוסר הכנה לראיון, בחרו בניסוח בסגנון של "אתה יכול לספר לי יותר על…" או "תוכל אולי להרחיב בנושא…".

6. מצטערת
אל תתנצלו במהלך ראיון העבודה, תאמינו ביכולתכן להרשים את המעסיקים הפוטנציאלים שלכן, לשם כך השתדלו גם להגיע בזמן לראיון ולהיות עד כמה שיותר מוכנות, זאת כדי שלא יהיה לכן על מה להצטער וכך לא תצטרכו להשתמש במשפטים כגון: "מצטערת שאיחרתי" או "מצטערת שלא הבאתי את קורות החיים  שלי איתי".

7. לנסות
שימוש במילה הזאת יגרום לכן להראות לא בטוחות בכישורים שלכן ולא מחויבות לתפקיד, דבר שייתן למעסיק הפוטנציאלי שלך סיבה טובה לפקפק בכן. במקום לומר "אנסה" אמרו "אעשה" וכך תראו יותר אמינות ונחושות.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *