האם כדאי להשתזף במיטות שיזוף?

מיטת שיזוף נחשבת בעיניי רבות לפתרון המושלם להשגת שיזוף נהדר בקיץ, אבל מסתבר שמדובר גם בשיטה שמסכנת מאוד את בריאותכן. בואי לקרוא מידע חשוב בנושא

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

מיטת שיזוף נחשבת בעיניי נשים רבות, אשר רוצות להימנע מחשיפה לשמש אך מעוניינות להשתזף, כפתרון המושלם. מדובר בטיפול שעלותו זולה יחסית (כ-70 שקלים לטיפול בודד) והוא גם מהיר יחסית (5-12 דקות לטיפול). יחד עם זאת, ככל שחולף הזמן ומתפרסמים מחקרים – מסתבר שמדובר בטיפול לא מומלץ שאפילו מסכן את הבריאות.

לא באנר כדי להציג

נכון, טיפול במיטת שיזוף יעניק לך שיזוף מושלם, אחיד ויפה, מסתבר שהחשיפה למיטת השיזוף מסוכנת יותר מהחשיפה לקרני השמש. משרד הבריאות הכריז באופן חד משמעי, כי הוא ממליץ שלא להשתמש כלל במיטות שיזוף, בעיקר במקרים בהם החשיפה למיטת השיזוף מתחילה בגיל צעיר ונמשכת על פני שנים.

מיטות השיזוף מהוות סכנה לבריאות ואף מגבירות את הסיכון לחלות בסרטן העור, מהסיבה הפשוטה שהם בקרני UVB. למרות בשנים האחרונות החלו לעשות שימוש בקרני אולטרא סגוליות מסוג UVA אשר נחשבו למזיקות פחות, כיום ישנם מחקרים המוכיחים כי גם הן מזיקות לבריאות ולא מומלצות לשימוש.

רשות מחקר הסרטן העולמית פרסמה לפני מספר שנים דו"ח מיוחד אשר בו הוכחות לכך ששימוש במיטת שיזוף, מכל סוג, מגדילות את הסיכוי לחלות בסרטן העור (מלנומה). במחקרים הוכח כי האיסור אף חמור יותר כאשר מדובר בנשים שטרם מלאו להן 35 שנים.

גם אם חשבתן להשתזף באופן חד פעמי ואמרתן לעצמכן שלכן זה לא יקרה, קחו בחשבון שמיטות שיזוף נחשבת לטיפול די ממכר, לאחר שזכיתן במראה השזוף והאקזוטי פעם אחת – סביר להניח שתרצי לחזור על הטיפול פעם ועוד פעם (בכדי לשפר ולחזק את הגוון), לכן חבל בכלל להתחיל.

איך תראי שזופה מבלי להשתזף? לכתבה לחצי כאן

כללים לשימוש בטוח בקרמים לשיזוף ביתי – לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *