מושגים באסתטיקה שרובכן לא מבינות

מוצרי הטיפוח שאתן רוכשות מכילים חומצות, חלבונים ומרכיבים נוספים שונים. זה הזמן להבין מהי המשמעות, החשיבות והתפקיד של כל אחד מהם

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

aesthetics

עולם מוצרי האסטיקה והטיפוח מוצף באינספור מוצרים המבטיחים לנו מראה צעיר, זוהר ובריא. כמעט כל המוצרים מתהדרים בכך שהם עשירים במרכיב כזה או אחר ורובנו לא ממש מבינות מה הם אותם מרכיבים, מהי מטרת השילוב שלהם במוצר ולמה לכל הרוחות אנחנו חייבות לשלם עליהם כל כך הרבה כסף.

הרכבנו עבורכן מילון קטן, קצר וענייני, המכיל בתוכו כמה מושגים נפוצים מתחום טיפוח העור והאסתטיקה. לאחר שתביני טוב יותר את הדברים, יהיה לך כל יותר לבחור במוצר הרצוי ותוכלי לפענח את שכתוב על גבי הקופסה – ללא בעיה.

קולגן: מדובר באחד החלבונים המבניים החשובים ביותר לעור שלנו, הוא זה ששומר עליו חלק וצעיר למשך זמן ומחסור בו ללא ספק יפגע במראה העור שלנו.

לא באנר כדי להציג

אנזימים: חומר המזרז תהליכים כימיים בגופנו, המזרזים גם את בניית החלבונים. האינזימים מסייעים בריפוי העור, בטיפול ומניעת דלקות, בתחלופת התאים והאטת ההזדקנות.

רדיקלים חופשיים: מדובר בחלקיקים כימיים זעירים, המופעלים על ידי אור UV, האחראים להזדקנות מוקדמת של העור והגוף ואף עלולים לגרום למחלות קשות.

נוגדי חמצון: זוהי ללא ספק התרופה נגד אותם רדיקלים חופשיים. נוגדי החמצון מגנים על תאי הגוף שסובלים מנזק וגורמים למחלות קשות ולהזדקנות.

אלסטין: החבר הכי טוב של הקולגן, השניים עובדים בשיתוף פעולה בכדי לשמר את האלסטיות והקפיציות של העור. חלבון זה מסייע, בין היתר, לרקמה לחזור לצורתה המקורית לאחר מתיחה או התכווצות. לדוגמה, מצבים בהם העור נצבט, נלחץ או מתקמט.

פפטיד: אחד המרכיבים העיקריים במוצרי קוסמטיקה, מעין שרשראות קצרות של חומצות אמינו (כשלוש עד חמישים חומצות אמינו בשרשרת). מטרתו של מרכיב זה היא לעודד את ייצור הקולגן, להפחית את היווצרות הקמטים, לרכך את העור, לסייע במצבים בהם העור סובל מדלקות ועוד.

חומצות AHA / BHA: שני סוגים שונים של חומצות, שנמצאו שימושיות מאוד במלחמה נגד אקנה, בשמירה על העור, בהאטת הזדקנותו של העור ועוד.

דרכים יעילות לטיפול בסימני מתיחה – לכתבה לחצי כאן

איך מעלימים צלקות אקנה? למידע לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *