מהם הם מוצרי טיפוח טבעיים?

מידע אודות קוסמטיקה טבעית והמוצרים בהם משתמשים במסגרת טיפולים מסוג זה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

מהי קוסמטיקה טבעית?
קוסמטיקה טבעית היא קוסמטיקה שעושה שימוש במוצרי טיפוח טבעיים. כל המוצרים מיוצרים על בסיס טהרת הטבע תוך שימוש בתמציות צמחים, שמנים מן הצומח, מינרליים, תמציות פרי ועוד. מוצרי טיפוח טבעיים אינם מכילים חומרים משמרים, חומרים מייצבים וכימיקלים אשר משמשים לצורכי הענקת צבע וריח נעים למוצר. הקוסמטיקה הטבעית דוגלת בחזרה אל הטבע ומונעת כל מגע של הגוף עם חומרים כימיים, חסידי השיטה אף טוענים כי ישנה סכנה בריאותית בשימוש במוצרי קוסמטיקה רגילים.ניתן למצוא כיום בחנויות טבע, רשתות פארמים מובחרים וקליניקות של קוסמטיקאיות טבעיות מגוון רב של מוצרי טיפוח טבעיים. ישנם קרמים המיועדים לעור הפנים, תכשירי פילינג, שמפו ותכשירי שיער, דאודורנט, משחות שיניים ועוד מגוון מוצרים רבים. פרט לשמירה על בריאות המטופלים מיוצרים המוצרים בתהליכים אקולוגיים השומרים על סביבה ירוקה.

לא באנר כדי להציג

לימודי קוסמטיקה טבעית
תחום הקוסמטיקה הטבעית הוא תחום חדש בעולם הקוסמטיקה. פועלות בישראל מעט קוסמטיקאיות מוסמכות שעובדות על פי השיטה הטבעית. קורס קוסמטיקה טבעית ניתן למצוא במסגרת בית ספר לרפואה משלימה. במהלך הקורס לומדים התלמידים להכיר את מבנה עור הפנים, טכניקות עיסוי פנים, מרכיבי התזונה הנכונה והשפעתה על הגוף, דרכי טיפול גוף נפש, תהליכי טיהור רעלים ועוד. במהלך הקורס שמים דגש על בניית מערכת יחסים של אמון בין המטפל והמטופל. פרט לידע תאורטי חווים התלמידים גם התנסות מעשית ויוצרים בעצמם מספר מוצרי טיפוח טבעיים.

כיצד לזהות מוצרים טבעיים
ברשתות הפארמים ניתן לרכוש מגוון מוצרי טיפוח טבעיים. כאשר רוכשים מוצר טבעי יש לבחון היטב את רשימת הרכיבים אשר מפורטת על גב המוצר. במקרים בהם לא מצוינת רשימת רכיבים על גבי המוצר מומלץ להימנע מרכישת המוצר, אלא אם מדובר ברכישת מוצרים טבעיים מקוסמטיקאית טבעית אשר רקחה אותם בעצמה. חשוב לציין כי ניתן לזהות מוצרי טיפוח טבעיים באמצעות צבע לא אחיד ומרקם גבשושי. כאשר המוצר אינו מכיל חומרים מייצבים, חומרי צבע ומגוון כימיקלים הוא אינו נראה חלק ויפה כמו מוצר קוסמטי רווי כימיקלים.

מוצרי טיפוח טבעיים שאפשר להכין בבית
מוצרי טיפוח טבעיים וטריים ניתן להכין במטבח הביתי בצורה פשוטה ומהירה. את המוצרים מכינים תוך שימוש במוצרי מזון בסיסיים שנמצאים בכל בית. מסכת פנים אשר מעניקה לחות ונלחמת בפצעונים ניתן להכין באמצעות רסק של גזר. לצורך המלחמה בהזדקנות העור מציעה הקוסמטיקה הטבעית מסכת פנים עשירה בוויטמינים הכוללת מנגו, קינמון, דבש ומלון. המסכה מצוינת בעבור עור יבש, ריחנית וטעימה במיוחד. למסכות טבעיות נוספות – לחצו כאן.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *