מה הם לימודי קוסמטיקה רפואית?

מהי קוסמטיקה רפואית? מה לומדים בלימודי קוסמטיקה רפואית? כמה זה עולה? ומה הם התכנים הנלמדים בקורס?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

תחום הקוסמטיקה הרפואית זהו תחום יחסית חדש בחיינו, אם כי לא מעט ממצאים ארכיאולוגיים מוכחים כי תכשירים קוסמטיים שונים על בסיס של צמחי מרפא שימשו אותנו עוד משחר ההיסטוריה האנושית. עם זאת, בעידן המודרני בו אנו חיים, כשעומדים לרשותנו אמצעים חדשים המתבססים על מחקרים מעמיקים בתחום, הקוסמטיקה הרפואית עברה מתיחת פנים רצינית. היום זהו תחום נרחב הנשען על ידע עצום המגיע הן מסודות היופי של אנשים קדומים והן מתגליות חדשות של המאה ה- 21. היום זה כבר לא רק פינוק לעור הפנים או הגוף אלא אפשרות ריאלית לשפר את המראה החיצוני שלנו ולהלחם בנזקי השמש והזמן. זו הסיבה כי לימודי קוסמטיקה רפואית זוכים לביקושים עצומים, וגברים ונשים כאחד בוחרים במסלול לימודים זה במטרה להשתלב בתחום משגשג ומצליח.

לא באנר כדי להציג

לימודי קוסמטיקה רפואית – מהי קוסמטיקה רפואית
להבדיל מקוסמטיקה דקורטיבית המיועדת לטיפול חיצוני וזמני של העור, קוסמטיקה רפואית מטפלת בעור הפנים או הגוף באופן יסודי ועמוק יותר, תוך שימוש בחומרים פעילים שונים. פילינג, למשל, הוא אחד הטיפולים בתחום המאפשרים קילוף של השכבות החיצוניות של העור במטרה לרענן את המראה שלו, להסיר תאים מתים ובסופו של דבר לקבל תוצאה של מתיחת פנים ללא מנתח פלסטי. התכשירים בהם משתמשים בקוסמטיקה רפואית הם תכשירים רפואיים לכל דבר הדורשים ידע מעמיק בתחום וכן ידע בשימוש הנכון שלהם. לכן, קוסמטיקאיות וקוסמטיקאים רפואיים עוברים הכשרה נרחבת

לימודי קוסמטיקה רפואית – התכנים הנלמדים בקורס
במסגרת של לימודי קוסמטיקה רפואית לומדים נושאים עיוניים ומעשיים. לימודים עיוניים כוללים: אנטומיה של הגוף, פיזיולוגיה, ביולוגיה, דרמוטולוגיה, אבחון סוגי העור, הגורמים המשפיעים על העור, תזונה, בעיות הורמונאליות, כימיה קוסמטית וכן הלאה. לימודים מעשיים כוללים: שימוש במכשירים חשמליים, עזרה ראשונה, היגיינה, סוגי פילינגים, עיסויים, ניקוי עמוק, אנטי אייג'ינג, מכשור להסרת שיער, טיפול בגבות וכן הלאה. בנוסף לאלה, מרבית הקורסים מלמדים כיצד לפתוח ולנהל עסק עצמאי בתחום הקוסמטיקה, שיווק ופרסום.

לימודי קוסמטיקה רפואית – כמה זמן לומדים וכמה זה עולה
משך זמן לימודי קוסמטיקה רפואית משתנים ממקום למקום. בדרך כלל מדובר בקורסים הנמשכים 12-18 חודשים במסלול לימודי בוקר או ערב. על המועמדים ללמוד להציג תעודה המעידה על 12 שנות לימוד ולעבור מבחני קבלה בסיסיים. עלות הקורס גם היא משתנה ממקום למקום אך המחיר המקובל היום בשוק הוא כ- 8,000 שקל לקורס. בוגרי לימודי קוסמטיקה רפואית מקבלים תעודה מטעם המוסד הלימודי בו הם למדו המאושרת על ידי משרד התמ"ת.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *