כיצד תשמרי על הכסף לאחר שאיבדת מקום העבודה?

שינוי מקום המגורים, מכירת חפצים שיצאו משימוש, דמי אבטלה ועוד – יכולים מאוד להקל עליך מבחינה כלכלית בזמן שאת מחפשת עבודה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

money

את עובדת קשה בכדי לחסוך לעצמך כסף גם מכיוון שהחיסכון האישי שלך יגן עליך בעתיד ויעזור לך להתקיים בשעת חירום או במציאות דינמית ובלתי צפויה שכל דבר יכול לקרות בה. לדוגמה, אם פתאום נקלעת למצב של אובדן מקום העבודה, קיימות מספר דרכים שיעזרו לך לשמור על החסכונות שלך ולהתנהל נכון מבחינה כלכלית, בזמן שאת מחפשת עבודה:

1. הפחתת הוצאות – צמצום הוצאות היא אחת הדרכים הטובות ביותר בכדי להגן על החסכונות שלך. ברגע שעזבת את מקום העבודה עליך להתחיל להתאים את ההתנהלות הכלכלית שלך למציאות החדשה, בה אין לך הכנסה. כדאי לבצע ויתורים על דברים לא חיוניים, כמו לדוגמא ביטול הכבלים, מנוי לחדר הכושר, ביקור אצל הקוסמטיקאית ועוד – ולהרגיל את המחשבה שלך לעובדה שבתקופה הזאת את יכולה לשלם רק על מה שצריך ואת חייבת.

2. ארגני לעצמך תקציב – לאחר שאיבדת את מקום העבודה את צריכה לשים לב ולדעת בדיוק על מה הכסף שלך יוצא. יכול להיות שתקבלי פיצויים או דמי אבטלה, תכנון תקציב מסודר בזמן הזה ישמור על החשבון שלך וכך לא תחרגי יותר מדי ותחיי על חשבון החסכונות שלך, לפחות עד שתמצאי מקום עבודה חדש.

לא באנר כדי להציג

3. לדאוג לדמי האבטלה – יכול לקחת זמן עד שתקבלי את הפיצויים מהמעסיק הקודם שלך, לכן חשוב שתבדקי אם את זכאית לדמי אבטלה ובמידה וכן – עליך לפעול באופן מיידי, על פי ההנחיות והדרישות, על מנת שתקבלי במהרה את דמי האבטלה שמוגבלים לאורך תקופה מסוימת (בדרך כלל עד חצי שנה לכל היותר).

4. פיצוי על חשבון ימי חופשה ומחלה של ניצלת – במידה ופיטרו אותך ממקום עבודתך, תדאגי ליזום שיחה עם המעסיק שלך ובה תבקשי פיצוי כספי על חשבון ימי החופשה ומחלה שצברת בזמן שהיית מועסקת במקום. חלק מהמעסיקים כוללים את ההטבה הזאת בחבילת הפיצויים, אבל לא יזיק אם תשאלי ליתר ביטחון.

5. מגורים – זה אומנם נשמע כמו רעיון קיצוני, אך אם הגעת למצב שאיבדת עבודה שהיית משתכרת בה בשכר גבוה מאוד ואין לך כעת מספיק הכנסות שיעזרו לך לשמור על מצב חשבון מאוזן, יכול להיות שכדאי לשקול את אחד הצעדים הבאים: השכרת הדירה הנוכחית שלך ומעבר לדירה קטנה יותר, לקיחת משכנתא או שינוי תשלומי ההתחייבויות במשכנתא הקיימת, השכרה דירה עם שותף, מעבר להורים ועוד. כך תוכלי לצמצם הוצאות ולהכניס עוד כסף מבלי לפגוע בחסכונות שלך.

6. עובדת עצמאית – תהליך חיפוש העבודה יכול לקחת לך כמה חודשים עד שתמצאי עבודה קבועה חדשה , בזמן הזה את יכולה לבדוק הזדמנויות לעבודות עצמאיות שיעזרו לך להכניס כסף מהצד, אפילו אם זה לא משרות מלאות הן יעזרו לך להתקיים ולשמור על אורח החיים שלך.

7. מכירת חפצים אישיים – בכדי להגן על החסכונות שלך את יכולה למכור פריטים אישיים ששווים כסף, במידה והם לא חיוניים עבורך, כגון תכשיטים או רהיטים שיצאו משימוש, בצורה זו תוכלי להכניס עוד קצת כסף שיעזור לך להתקיים בתקופה בה את חסרת עבודה.

יש לכן רעיונות נוספים לחיסכון וצמצום ההוצאות? שתפו אותנו בתגובות לכתבה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *