עסק משפחתי עשוי מאבקת איפור?

ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי, מספר על העסק המשפחתי המצליח שלו, על החסרונות וגם על סוד ההצלחה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק
צילום: יחסי ציבור ירין שחף

משפחת שחף. צילום: יחסי ציבור ירין שחף

ירין שחף, מנהל את בית הספר למקצועות היופי. רעייתו נאוה, סטייליסטית בבית הספר. הבת לירי, מאפרת מקצועית והאח עודד הוא איש יחסי הציבור של בית הספר. כעת, הוא חושף בפני הגולשות שלנו הכל ובלי טיפת כיסוי של מייק-אפ…

ירין שחף: "אנחנו כבר הרבה שנים עובדים יחד. לטוב ולרע זה עובד. במצטבר יש לכך הרבה יתרונות: תקשורת טובה ויחסי אמון יכולים להביא להצלחה משפחתית עסקית. גם המשפחה המורחבת מצד אמא שלי מחזיקה בעיר אילת ברשת מוסכים של מכוניות שם כל בני המשפחה עובדים יחד. כנראה שזה בדי אן איי המשפחתי. מאידך, אין ספק שלעבוד יחד זה לא תמיד קל. יש תקופות של מתח וויכוחים. האתגר הוא לדאוג שאלו יפתרו ולא ישפיעו באופן דרמטי על התוצאות העסקיות."

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה

עסקים משפחתיים מהווים את הגרעין הנפוץ והוותיק ביותר בעולם העסקי, עם כ-70%-90% מהעסקים בעולם. אממה, בהמשך, הנתונים מחייכים פחות: מעט יותר משליש מהעסקים שורדים ומעבירים את המושכות לדור השני, ורק 13% לדור השלישי. הסיבות לרוב: קונפליקטים פנים משפחתיים אשר משפיעים על יציבות העסק

לא באנר כדי להציג

ומהו סוד ההצלחה?

ירין: יכולות להיות לכך סיבות רבות, בין היתר בגלל שאנחנו שונים האחד מהשני וכל אחד ממוקם בתחומו בלי לפזול לצדדים. לדוגמא: אני מתרכז בהוראת איפור למרות שאני מאוד מבין בסטיילינג כשיש לי הפקות נחשבות אני נותן לאשתי נאוה, את מלוא הסמכות האחריות על נושא הסטיילינג. גם הבת שלי לירי בת ה-25 מאפרת מעולה והיא מביאה טוויסט אחר ומפתיעה בכל פעם מחדש. עודד מתעסק ביחסי הציבור כבר שני עשורים וזו הקלה גדולה שזה אח ואתה לא צריך להסביר את עצמך כל פעם מחדש.

מה הם החסרונות?

כמו שבמשפחה – גבולות והסכמים אינם תמיד מוגדרים בצורה רשמית. אלא לעיתים מקשים על התפקוד ויכולים להוות סיבה לקונפליקט. מתח שמקורו בעסק יכול להגיע בקלות לשולחן האוכל המשפחתי ולהפוך ערב שגרתי לערב בלהות.

אז, איך עושים את זה?

לפני הכל, מורידים את האגו למינימום. יוצרים תקשורת ברורה ושקיפות המאפשרת "לשים דברים על השולחן". מגדירים מראש ציפיות, החלטה על שכר, הגדרת תפקיד, סמכות, ,אחריות וכל זה כדי למנוע תסכולים וסכסוכים עתידיים.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *