נשרפת בשמש? כך תטפלי בכוויות

נרדמתן על החוף בשמש החמה? סביר להניח שגם אם נמרחתן אתן כעת סובלות מכוויות. בואו לקרוא כיצד עליכן לטפל בהן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

למרות שהציבור הישראלי פיתח מודעות לכל הנוגע לשהייה חכמה בשמש והגנה על העור, עדיין קורה וגם אם לא התכוונו גילינו שנשרפנו בטעות והעור שלנו אדום, מגורה ושרוף.

אספנו עבורכן שלושה טיפים יעילים באמת לטיפול בכוויות לאחר שהייה בשמש

טיפול תרופתי

במקרים של כוויות קשות כדאי להעניק לגופכן טיפול תרופתי הולם, בדמותן של תרופות מסוג איבופן, אשר משמשת כתרופה אנטי דלקתית ללא סטרואידים. התרופה יכולה להאט במעט את נזקי השמש והתפתחות הכוויות.

לא באנר כדי להציג

הרגיעי את העור

מרחי על העור כמות נדיבה של ג'ל אלוורה או כל קרם מרגיע אחר המיועד להרגעת העור לאחר חשיפה ממושכת לשמש. אלוורה נחשב לאידיאלי מכיוון שהוא מקרר ומרגיע את העור וגם ידוע כמצמצם ומכווץ את הורידים, דבר אשר מפחית מהאדמומיות והנפיחות של העור. מומלץ להשתמש בג'ל אלוורה אשר מכיל גם תה ירוק ווטימינים A ו-E.

תכסו את הכוויות

לאחר החשיפה לשמש, ולאחר שגיליתן כי נכוותן, מומלץ לכסות את העור בקרם מיוחד. מטרת הכיסוי היא לצנן ולהרגיע את העור וגם לייבש אותו, שזהו השלב הראשוני בהחלמת הכוויה. ינשם קרמים מיוחדים המיועדים לכיסוי העור והכוויות לאחר חשיפה לשמש. אותם קרמים מגיעים גם כתכשירי איפור גוף מיוחד, אשר מטרתם היא גם כיסוי הפגמים בעור. ראו קרם לדוגמה בלינק זה (Dermablend Leg and Body Cover SPF 15).

מתן עזרה ראשונה לכוויות במקרים חמורים

ראשית זכרו, בכל מקרה אסור: לפוצץ שלפוחיות, להסיר בגד אשר נדבק לכוויה, עליכן לשטוף את האזור במים פושרים, יש לחבוש את האזור ולפנות לרופא להתאמת טיפול תרופתי מתאים.

במקרים של כוויות חמורות אסור לחבוש את האזור בתחבושת רטובה ואין למרוח את האזור במשחות וקרמים שונים – פנו לטיפול של איש מקצוע בהקדם.

איך תדעי מהו ה-SPF המתאים לך? לכתבה לחצי כאן
איך תגני על עור הפנים בקיץ? לכתבה לחצי כאן 

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *