האם את יפה על חשבון העבודה?

נשים רבות עסוקות בשעות העבודה במראה החיצוני שלהן, במודע או שלא, לפנייך טיפים שיסייעו לך להימנע מנזק מקצועי שנגרם בשל התעסקות אובססיבית במראה החיצוני

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

רוב הנשים מקפידות לטפח את עצמן, אבל ישנן נשים אשר מבלי לשים לב עושות זאת על חשבון עבודתן, כאשר הן במשרד וכל הצוות מבחין בכך. זה אולי נשמע מוזר או מצחיק, אבל טיפוח בשעות העבודה יכול בסופו של דבר אפילו לעלות לך במשרתך, אם מישהו מחברייך יחליט להלשין לבוס.

רכזנו עבורך מספר הרגלי טיפוח נפוצים של נשים בעבודה, שמומלץ מאוד להימנע מהם:

להתכונן לעבודה כשאת כבר בעבודה

נשים רבות ממהרות מאוד לצאת מהבית ולכן מסיימות את שלב הטיפוח כשהן כבר במשרד. כאשר זה קורה אחת לכמה זמן זה טבעי ונורמלי, אבל ישנן נשים אשר הפכו זאת לחלק מהשגרה. כך יוצא שעם הגעתן למשרד הן שולפות מסקרה, שפתון ואפילו לק ובמקום להיות שקועות בעבודתן הם עסוקות בשעה הראשונה של יום העבודה באיפור וטיפוח. הדבר גורם לאותן נשים להראות מאוד לא מקצועיות.

הנשים שחונקות את העובדים במשרד

לא באנר כדי להציג

אם את נוהגת להתיז על עצמך יותר מדי בושם, עליך לקחת בחשבון שגם אם לדעתך יש לו את הריח הכי נפלא בעולם תמיד יהיה משהו שיחשוב שהריח הזה ממש לא נעים. בושם אשר מותז באופן מוגזם יכול להיות מאוד לא נעים לסובבים אותך, עד כדי כך שלא ירצו לשבת בחברתך. לכן, הקפידי להתיז על עצמך בושם במידה, זכרי שתמיד עדיף לשים פחות מאשר יותר ולעולם אל תתיזי אותו במשרד עצמו, אם את חייבת להשתמש בו עשי זאת בשירותים. אם בטעות התזת על עצמך יותר מדי תמיד את יכולה לספוג או להוריד מעט את הריח באמצעות נייר טואלט רטוב, מגבת רטובה, מגבון לח ועוד.

משחקי טיפוח לא מודעים

הרגלי טיפוח רעים בשעות העבודה לא כוללים רק איפור מול המחשב או בישום מוגזם. ישנן נשים אשר מבלי לשים לב מתעסקות עם עצמן ועם המראה שלהן ללא הפסקה. לדוגמה: נשים אשר לא מפסיקות לשחק בשיער, להוציא לכלוך מהציפורניים עם עפרון או פצירה ששוכבת במגירה, ועוד. לרוב אנחנו עושות את אותם דברים מבלי כלל להיות מודעות אליהם, ברוב המקרים הדבר נובע מתחושת מתח ועצבים לפני מצגת חשובה, פגישה עם הבוס ועוד. לכן כאשר את במשרד השתדלי קצת יותר להיות מודעת ונסי למזער נזקים, לדוגמה: אם את יודעת שקשה לך להפסיק לשחק עם השיער, פשוט הקפידי לאסוף אותו בשעות העבודה.

איפור דרמטי ולא מקצועי

כל אחת רוצה להראות טוב כאשר היא הולכת לעבודה, אבל יש נשים שפשוט מגזימות ולא יודעות מתי לעצור. ישנן נשים אשר איפור היום שלהן לא מבייש את איפור הערב שלהן, הן מגיעות כשהן מאופרות באיפור כבד ובולט במיוחד והדבר גורם להן להראות פחות מקצועיות וגם גורם לעובדי המקום להתמקד במראה החיצוני שלהן ולא בכישורים המקצועיים שלהן. לכן הקפידי על איפור מחמיא אך עדין, הימנעי ממריחת אודם אדום ובולט אשר עלול להימרח לך על השיניים מבלי שתשימי לב ועוד.

עזבי את הציפורניים בשקט

ציפורניים ארוכות ומקושטות מדי עלולות להפריע לך בעבודה, במיוחד אם את עובדת עם מחשב. לכן מומלץ לשמור על עיצובים מיוחדים לשעות הערב ואירועים מיוחדים וגם לדעת איפה הגבול בכל הנוגע לאורכן של הציפורניים. כאשר את בעודה את צריכה להתרכז במשימות המקצועיות העומדות בפנייך ולא באיך לשמור על הדוגמה המיוחדת שיש לך על הציפורניים ובאיך להימנע מלשבור אותן.

מעט מדי זה גם לא טוב

ישנן נשים אשר מגיעות לעבודה בטרנינג, פנים נפוחות משינה ובשיער מרושל. אסור לשכוח שבכדי להראות מרשימה ומקצועית גם ההופעה שלך צריכה להיות יצוגית. על אחת כמה וכמה כאשר הבוסים מסתכלים עליך ועלולים לחשוב שמכיוון שאת לא שומרת ומטפחת את עצמך יכול מאוד להיות שאת באופן כללי טיפוס מרושל ועצל.

טיפים מטורפים לטיפוח בשעת חירום – לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *