6 דברים שחשוב לדעת על חפיפת שיער

האם שמפו ומרכך בבקבוק אחד מומלצים לשימוש? האם כדאי להחליף שמפו מעת לעת? האם צריך לחפוף את השיער פעמיים? ותשובות לשאלות נפוצות נוספות

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

חפיפת שיער היא הפעולה הכי בסיסית לשמירה על ניקיון ובריאות השיער. למרות שמדובר בפעולה כמעט יומיומית שכולנו מבצעות מאז שהגענו לעולם, עדיין נותרו אצל רובנו הרבה סימני שאלה הקשורים לנושא. רכזנו עבורכן 6 שאלות נפוצות ותשובות.

1. האם מומלץ לחפוף את השיער בכל יום?
לא ברור אם הדבר ממש מומלץ לכל סוגי השיער, אך מומחי השיער בהחלט מסכימים שחפיפה יומיומית (עם שמפו לשיער עדין) לא פוגעת בשיער. בעלות שיער שמנוני נוהגות לרוב לחפוף בכל יום, אך כדאי לדעת שניתן להעניק לשיער מראה נקי ורענן גם ללא חפיפה. לדוגמה, באמצעות פיזור אבקת טלק על השיער, אשר סופחת את השמנוניות, מוסיפה לשיער ריח נעים ויוצרת אפקט חפיפה גם ללא חפיפה. כאשר את חופפת שיער שמן, כדאי למרוח את מרכך השיער מבלי למרוח אותו על הקרקפת, מכיוון שהיא שמנונית גם כך. לכן מומלץ למרוח את המרכך רק על בחלק התחתון של השיער.

נשים בעלות שיער יבש לא צריכות לחפוף את השיער בכל יום, יש נשים שמספיקה להן גם חפיפה אחת בשבוע.

2. האם צריך לחפוף את השיער פעמיים?
על גבי חלק גדול מבקבוקי השמפו מצוין כי יש צורך לחפוף את השיער פעמיים. אבל הוראות לחודש ומציאות לחוד ובמציאות אין באמת צורך לחפוף את השיער פעמיים. כל אחת מאיתנו מכירה את השיער שלה בוטרם תחליט לחפוף אותו פעמיים כדאי שתבדוק אם זה באמת יעיל עבורה. בינינו, קיים סיכוי לא קטן שמטרת ההמלצה לחפוף את השיער פעמיים בכל פעם נועדה פשוט להגביר את השימוש בשמפו וכך בעצם גם להגדיל כמות הפעמים שאת צריכה לרכוש אותו.

3. האם שמפו ומרכך בבקבוק אחד מומלצים לשימוש?
כמעט לכל שמפו יש גרסה מיוחדת המשלבת שניים במחיר אחד – גם שמפו וגם מרכך לשיער. אבל האם זה באמת יעיל ומומלץ?

בקבוק המשלב את שני המוצרים יחד, מומלץ לשימוש בעיקר במקרה של אשה בעלת שיער בריא, לא שמן מדי ולא יבש מדי. נשים בעלות שיער יבש צריכות להשתמש במרכך בנפרד, מכיוון שהן זקוקות לכמות לחות גדולה יותר ולעומת זאת נשים בעלות שיער שמנוני לא תמיד זקוקות למרכך ולכן אין צורך למרוח אותו סתם.

לא באנר כדי להציג

4. האם שמפו לתינוק מתאים גם לנשים?
מוצרי הטיפוח של התינוקות לרוב מריחים טוב יותר מכל מוצרי הנשים השונים. משהו בניחוח הנקי והעדין שלהם גורם כמעט לכל אשה לנסות להשתמש בהם לפחות פעם אחת בחייה. אבל למי בעצם שמפו מסוג זה יכול להתאים?

שמפו לתינוק מתאים בעיקר לנשים בעלות שיער שטוח, עדין ודליל אך חשוב לדעת שהוא גם נוטה לשבור את השיער ואת המרכיבים שבו. אז למרות הריח הנעים והעדינות שבו, אסור לשכוח ששיער התינוק לא זהה לשיער שלנו וזקוק למרכיבים אחרים בכדי לשמור על בריאותו.

5. האם כדאי להחליף שמפו מעת לעת?
הדעות חלוקות בנושא: ישנן מומחים אשר טוענים כי חפיפה באותו השמפו לאורך זמן עלולה להיות פחות אפקטיבית ולעתים אף לגרום נזק לשיער. לכן, הם ממליצים להחליף את סוג השמפו בכל פעם שאת מסיימת בקבוק.

לעומתם, קיימים מומחים הטוענים כי מדובר בסתם מיתוס ושאין בעיה עם שימוש באותו השמפו גם לאורך שנים.

לכם כדאי לך פשוט לנסות, לבדוק ולהחליט מה טוב עבורך.

טיפ של כוכבות – ערבבי 4 סוגים של שמפו בבקבוק אחד – שפכי אל תוך בקבוק ריק רבע מכל אחד מהם עד לקבלת כמות שלמה. ערבבי הכל יחד וחפפי את השיער באופן רגיל.

6. האם סוג השמפו באמת כל כך חשוב?
עוד שאלה שאין עליה תשובה חד משמעית. ישנם מומחים החושבים שכדאי להתאים את סוג השמפו לסוג השיער, ישנם כאלה שטוענים כי שמפואים המיועדים לשיער צבוע מסייעים לשמירה על הצבע והברק וישנם כאלה שטוענים כי המרכיבים באותם שמפואים דווקא פוגמים בצבע וגורמים לו לרדת מהר יותר.

כפי שכבר ציינו, חלק ממליצים על שמפו לתינוקות, חלק על שמפו רגיל וכך זה נמשך ונמשך.

אז אם יש משהו שלמדנו מהכתבה הזו – זה לא להקשיב למומחים, למה שמצוין על גבי הבקבוקים ולפרסומות בטלוויזיה. כל אחת מאיתנו פשוט חייבת לנסות סוגים שונים של שמפו ולמצוא את זה שגורם לשערך להראות רך, מלא ברק, נקי ומטופח.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

תגובה אחת על “6 דברים שחשוב לדעת על חפיפת שיער”

  1. מאי הגיב:

    היי, יש לי שאלה.
    אני אישית לא משתמשת במרכך לשיער, אני רק חופפת עם שמפו. השיער שלי חלק, מלא ושמנוני. זה בסדר שאני לא משתמשת במרכך או שמרכך הוא חלק מהטיפול היומי בשיער?
    תודה מראש(:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *