חורף: טיפים לטיפול בעור יבש

לפניכן טיפים שיייסעו לכן להגן על עור הפנים, כפות הידיים, השפתיים והקרקפת – בחודשי החורף הקרים והיבשים

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

החורף כבר כאן וכבכל שנה מזג האוויר הקר והיבש גורם גם ליובש בעור גופנו ובפנים. נשים רבות סובלות מעור סדוק בכפות הידיים, השפתיים, הרגליים ובאזורים שונים נוספים בגוף. המצב לא חייב להיות כזה, באמצעות טיפול נכון ניתן לשמור גם בחורף על עור רך, גמיש ונעים, כל שצריך זה רק לדעת כיצד לטפל בו.

ריכזנו עבורכן טיפים שיעזרו לכן לשמור על לחות העור בחודשי החורף:

לא באנר כדי להציג

1. כאשר קר מאוד בחוץ – לבשו כפפות. הקור שבחוץ יכול לגרום ליובש בכפות הידיים, לסדקים ולמגע מחוספס ולא נעים. באמצעות פעולה פשוטה כגון לבישת כפפות – תוכלו להגן על כפות הידיים.

2. בחורף הרבה נשים וגברים סובלים מיובש נוראי בשפתיים, הגורם לשפתיים יבשות, סדוקות ולעיתים גם פצועות (בגלל היובש). לכן בחודשי החורף עדיף לנטוש את הליפ גלוסים למיניהם ולהיצמד לשפתון לחות לשפתיים, שנועדו במיוחד להגנה על השפתיים מפני הקור (לדוגמה: השפתון של חברת lobelo). כיום ניתן גם למצוא מוצרים מסוג זה עם גוון צבע שיגרום לשפתייך להראות לחות, יפות וגם מאופרות. כדאי תמיד לשאת שפתון כזה איתך בתיק, כך תוכלי לרכך את השפתיים בכל פעם שתחושי שהן מתייבשות.

3. הגני על עור הידיים באמצעות שימוש קבוע בקרם ידיים, גם במקרה זה כדאי אפילו לשים קרם כזה בתיק כאשר את יוצאת מן הבית. הידיים נוטות להתייבש כאשר מסתובבים בחוץ אך גם לאחר שטיפת כלים, שטיפת הידיים או לאחר כל מגע אחר עם מים. לכן, הקפידי למרוח את ידייך בקרם ידיים בכל פעם שאת חשה כי הן יבשות.

4. בחורף אנו נהגים לחמם את הבית באמצעות תנורים, מזגנים, רדיאטורים ועוד, חימום חלל הבית עלול גם הוא לגרום ליובש באוויר. לכן, הקפידי להניח בחדר המחומם כלי עם מים, בכדי שיוסיף לחות לאוויר החדר.

5. קרקפת יבשה בחורף היא גם דבר שקורה לנשים רבות, במידה ואת סובלת מכך, קני מרכך שיער המיועד לשיער יבש ועסי את החומר אל תוך קרקפת ראשך. לאחר המקלחת סרקי את שיערך באמצעות מברשת עדינה.

6. במקרה של יובש בעור, כל המוצרים המכילים וזלין עושים עבודה מצוינת – הם נהדרים לשפתיים, לגוף, לידיים, לרגליים וכו. ניתן לקנות וזלין רגיל בקופסה, זה שכולנו מכירות, אך כיום גם ניתן למצוא קרמים המיועדים לכל אזור ומכילים וזלין בתוכם כמרכיב העיקרי.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *