איך תתפטרי מהעבודה בצורה מכובדת?

החלטת לבצע שינוי מקצועי כזה או אחר ועזוב את מקום העבודה. לפנייך טיפים שייסייעו לך להתפטר באופן מכובד, מבלי לשרוף גשרים ותוך כדי שמירה על קשרים טובים שיכולים לשרת אותך בעתיד

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

Woman-resign

החלטת שהגיע הזמן להיפרד ממקום העבודה הנוכחי שלך ואת רוצה לעשות שינוי? לא משנה מהי הסיבה שבגללה את עוזבת, חשוב שתתפטרי בצורה מקצועית ומכובדת, כך תוכלי לעזוב בראש מורם, בידיעה שהבחירה שעשית טובה והעתיד שלפניך נראה מבטיח. לפנייך כמה דרכים שיעזרו לך להתפטר מהעבודה ולהישאר עם תחושה נהדרת של כבוד וגאווה:

1. תהיי שלמה עם ההחלטה – לפני שאת מתפטרת מעבודתך, תחשבי היטב אם יש משהו שאפשר לעשות שיכול לגרום לך לשנות את ההחלטה שלך לעזוב. לדוגמא, את יכולה ליזום שיחה עם המנהלים ולעלות בפניהם את הדברים שבעיתיים מבחינתך וגורמים לך לתחושה של רצון לעזוב, אולי תהיה להם האפשרות לשנות את המצב ולפתות אותך להישאר. כאשר את מחליטה להתפטר את צריכה לדעת שעשית הכל ואת שלמה עם ההחלטה שלך לעזוב, זאת על מנת שלא תהיה לך אחר כך תחושה של חרטה בנושא.

לא באנר כדי להציג

2. מכתב התפטרות – גם אם את להוטה לעזוב את מקום העבודה ולא אוהבת את האנשים בחברה, את העבודה עצמה ואפילו אם את פגועה ונעלבת – חשוב שתגישי בצורה מסודרת מכתב פשוט, שעליך לציין בו תאריך וכמובן את ההודעה על סיום עבודתך. צייני בשורה קצרה את הסיבה שבגללה את עוזבת, כתבי את המכתב בצורה מקצועית ששומרת על כבודך, כבוד מקום העבודה ואל תנצלי את ההזדמנות כדי לא לפרוק את כל אשר על ליבך או לסגור חשבונות עם אנשים. המכתב צריך להיות קצר, מבלי להיכנס לדוגמא להסברים לאן את הולכת או "לכלוכים" על מקום העבודה שאותו את עוזבת.

3. פגישה עם המעסיק – את צריכה לקבוע פגישה עם המעסיק שלך, בכדי להסביר את ההחלטה שלך לעזוב, עוד בטרם תגישי את המכתב. באותה הפגישה או אחריה את צריכה לתת למעסיק שלך את מכתב ההתפטרות. על אף שאת עוזבת מסיבות כאלה או אחרות, השתדלי שהפגישה תתקיים באווירה חיובית ותודי למעסיק שלך על התקופה בה עבדת בחברה. במידה והמעסיק שלך לא מקבל בצורה מכובדת את החלטתך לעזוב וכועס עליך, השתדלי להישאר רגועה ומקצועית והימנעי מכניסה לעימותים מיותרים מולו. אל תשכחי אותו מעסיק יכול להיות גם זה שיכתוב לך מכתב המלצה נהדר שישרת אותך בהמשך הדרך.

4. הזדמנות טובה יותר – לא משנה אם הסיבה שבחרת לעזוב היא בגלל שלא הסתדרת עם הבוס או העובדים, בגלל שהחברה לא מספיק מקצועית, או מכל סיבה אחרת – עדיף שתאמרי בפגישת ההתפטרות שלך שהסיבה שבגללה החלטת לעזוב היא שמצאת הזדמנות מקצועית טובה יותר במקום אחר. הסיבה הזאת לא תגרום לך לעזוב בתחושה רעה או במרמור ותתן גם לבוס תחושה טובה יותר.

5. לא שורפים גשרים – אחד הדברים החשובים שעליך לזכור בחיים. העולם קטן מאוד ובמיוחד מדינת ישראל. את לעולם לא תדעי את מי תפגשי בעתיד ויכול להיות שתפגשי את אותם אנשים או מעגלים קרובים אחרים שלהם בעבודות ומקומות שונים בעתיד. לכן חשוב שתשמרי על יחסים טובים ומקצועים עם המעסיק, בכדי שהדבר לא יפגע בך בדרך כזו או אחרת בעתיד.

6. לעבוד קשה ובמסירות עד הסוף – אחרי שהודעת על החלטתך לעזוב ישאר לרוב פרק זמן בו תצטרכי להישאר במקום העבודה עד שימצא לך מחליף (פרק הזמן שונה בין חברה לחברה). אפילו שאין לך יותר מה להוכיח והראש שלך לא נמצא יותר במקום העבודה אותו את עוזבת, חשוב שלא תורידי את הרגל מהגז ותמשיכי לעבוד קשה ובמקצועיות עד לרגע שתעזבי, הדבר ישאיר טעם טוב יותר, לך, למעסיק שלך ולשאר אנשי החברה.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *