השתלת שיער: לא רק לגברים בלבד

השתלת שיער היא פתרון לבעיית התקרחות ואיבוד שיער אשר נפוצה גם אצל הנשים. מתי נשים נעזרות בשיטת טיפול זו? ומה חשוב לדעת?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק


השלת שיער נחשבת לאחד הפתרונות העיקריים לבעיית התקרחות השיער ובניגוד למה שנהוג לחשוב, שהיא מיועדת בעיקר לגברים, לא כך הדבר וגם נשים רבות נעזרות בשיטה זו. השתלת שיער נפוצה אצל גברים פי שלוש מאשר אצל נשים, אך יחד עם זאת במדינצת ישראל 25 אחוז מהנשים עד גיל 40 סובלות מבעיה זו, בעוד 50 אחוז מעל גיל 40 סובלות גם הן מאיבוד שיער בדרגות שונות.

הסיבות להתקרחות אצל נשים, אשר דורשות השתלת שיער, הן שונות ומגוונות – החל מבעיות גנטיות והורמונליות הגורמות לנשירת שיערבאזורים שונים של הראש, דרך שינויי מזג האוויר הגורמים גם הם לנשים לאבד שיערות מראשן ועד לבעיות רפואיות כגון מחלות ושפעות המלוות בחום גבוה, מחלות זיהומיות שונות, בעיות בפעילות בלוטת המגן, מחסור בחלבונים וויטמינים, טיפול תרופתי במחלות דם, דיכאון, כולסטרול, לחץ דם  ועוד. נשים לאחר לידה ונשים המקבלות טיפול כימותרפי מאבדות גם הן שיער רב מראשן, אך בניגוד למקרים האחרים שציינו במקרים מסוג זה השיער ברובו צומח מחדש חודשים לאחר הלידה או לאחר שהסתיים הטיפול הרפואי.

מה הם האזורים הנפוצים לאיבוד שיער אצל נשים?

לא באנר כדי להציג

הדבר מתחלק לשני סוגי נשירה שונים:

1. נשירה באזור הקדמי של הראש, תופעה הנפוצה אצל נשים שעברו את גיל המעבר.
2. איבוד שיער בכל שטחי הראש, הקדמי והאחורי גם יחד.

מתי נשים נעזרות בטיפולי השתלת שיער?

ברוב המקרים נשים נעזרות בטיפולי השתלת שיער כאשר קיים איבוד שיער מסיבי בחלק הקדמי של הראש, דבר אשר יוצר נסיגה מאזור המצח אחורה. טיפול השלת שיער יכול להוות פתרון טוב לבעיה, אך כמובן שחשוב לעבור את התהליך אצל רופא עור או כירורג פלסטי מנוסים ואמינים.

מהי בעצם השתלת שיער?

השתלת שיער שיער היא בסופו של דבר ניתוח קוסמטי לכל דבר, במסגרתו משתילים בראש האישה או הגבר זקיקי שערה במקומות בהם נשר השיער כך השיער ימלא את המקום הריק וימשיך לצמוח. כדאי ומומלץ להתחיל בטיפול בטרם שהמטופלים אבדו כמות גדולה של שיער.

ניתן להשתיל בראש המטופלים עור שעליו שיער בריא וסמיך, בתקווה שזקיקי השיער יתפסו כמו שצריך וימשיכו לגדול ולצמוח כאילו והראש בו הושתלו היה מקומם הטבעי. תהליך זו הוא תהליך כירורגי לכל דבר. כיום קיימות שיטות המאפשרות לבצע תהליך של השתלת שיער גם ללא ניתוח כירורגי, באמצעות מכשור אשר פותח במיוחד לצורך זה שבעזרתו מוציאים שיערות מאזורים שונים בראש ומשתילים אותם באזורים בהם איבד המטופל שיער.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *