כל הדרכים להסרת שיער מהגוף

רכזנו עבורכן את כל הדרכים הנפוצות להסרת שיער, היתרונות, החסרונות ומידע אודות אופן הביצוע והיעילות של כל אחת מהשיטות

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

שיטוח מעניינות להסרת שיער - תמונות


הסרת שיער היא פעולה אשר במהלכה שיער ראשו או גופו של האדם (גבר או אישה) מוסר לחלוטין, מדולל ולעתים אף מוסר לצמיתות באופן מוחלט. אנשים בוחרים להסיר את שיערות מאזורים שונים של גופם בשל סיבות שונות ומגוונות, כאשר הסיבה העיקרית היא חברתית-אפנתית. כך לדוגמה ניתן למצוא גברים בחברה המערבית המגלחים את ראשם, את הזקן ואת השפם, בעוד בחברות אחרות כגון ג'יימקה, הסרת שיער לא מקובלת כלל. לעתים הסרת שיער גם מסמלת השתייכות לכת או ארגון (לדוגמה מסדרי נזירות, דת, צבא, הפאנקיסטים בלונדון או הניאו-נאצים באירופה).

כל השיטות הבולטות להסרת שיער

1. הסרת שיער באמצעות גילוח – במשך שנים רבות שיטת גילוח השיער באמצעות סכין גילוח נחשבה לנפוצה, הקלה והמקובלת ביותר לצורך הסרת שיער מהגוף וגם מהראש, בעיקר מכיוון שלא היו יותר מדי אופציות אחרות. השיטה אהובה על הרבה אנשים מכיוון שהיא קלה, מהירה וזולה. יחד עם זאת לשיטה זו חסרונות רבים, כגון: צמיחת שיער מהירה (לרוב תוך יום מרגע הסרת השיער), צמיחת שיער קשה וחזק, עור מגורה, פצעים, ועוד.

לא באנר כדי להציג

2. הסרת שיער באמצעות שעווה – שיטה הנחשבת גם היא לזולה ופשוטה יחסית, אשר במהלכה מורחים שעווה חמה/קרה על אזורים שונים בגוף, מניחים רצועת בד – ומושכים אותה במהירות. השיטה יעילה מאוד ותוצאותיה מחזיקות לעתים למספר שבועות. יחד עם זאת, גם לשיטה זו חסרונות, כגון: כאבים קלים עד קשים בעת תהליך הסרת השיער, עור אדמומי ומגורה לאחר הסרת השיער וכמו כן עצם העובדה שהשיער חייב להיות מספיק ארוך בכדי שניתן יהיה למרוט אותו (לפחות חצי סנטימטר).

3. הסרת שיער באמצעות משחה – שיטה זולה ומהירה הדומה מאוד לשיטת הגילוח, רק שבמקום בסכין גילוח משתמשים במשחה כימית מיוחדת, אותה מורחים על הגוף ומסירים אותה באמצעות מקל. גם בשיטה זו השיער צומח מהר מאוד כשהוא לא נעים למגע, עבה וחזק. רוב המשחות נודפות ריח רע מאוד וחלק מהאנשים עלולים לפתח תגובה אלרגית למשחות מסוג זה.

4הסרת שיער באמצעות סוכרשיטה זולה וזהה לחלוטין לשיטת הסרת השיער באמצעות שעווה. קיים רק הבדל אחד, שבשיטה זו במקום בשעווה משתמשים בסוכר. סוכר נחשב לזול יותר משעווה, אך כיום ניתן למצוא שעווה לשימוש ביתי במחירים זולים במיוחד, שימוש בשעווה יהיה פחות מלכלכך ומסורבל.

5הסרת שיער באמצעות מכשיר להסרת שיערנחשב לשיטה יעילה וטובה להסרת שיער, אם כי פחות זולה מהשיטות שציינו עד עתה. מחיר מכשיר להסרת שיער יכול להגיע גם ל-700 שקלים, אך הוא ישמש אתכן לתקופה ארוכה וסביר להניח שגם תקבלו תעודת אחריות לשנה-שנתיים. המכשירים כיום מאוד משוכללים, מגיעים עם מברשות לניקוי שיער, ניתן להכניס את חלקם למקלחת ולהשתמש בהם תחת זרם המים, הם מבצעים עבודה נקייה וטובה המחזיקה מעמד לפרק זמן ארוך יחסית (כשבועיים-שלושה), והם נוחים לשימוש. החיסרון העיקרי של השיטה הוא הכאב ממנו סובלות נשים רבות, אך חשוב לציין שעם הזמן השיערות צומחות דלילות וחלשות יותר ולכן גם הכאב הולך ופוחת. כמו כן המכשירים המתקדמים הנמכרים כיום מגיעים עם אביזרים נלווים המיועדים להפחית את הכאב הכרוך בפעולה.

6. הסרת שיער בלייזר  שמטרתה הסרת שיער לצמיתות, זאת באמצעות קרן לייזר שמחממת את שורשי השיערות וכך בעצם משמידה אותן. השיטה נחשבת יעילה, נוחה ולא כואבת. יחד עם זאת היא גם יקרה, היעילות שלה עומדת על כ-90 אחוז ונדרשים מספר טיפולים בכדי להגיע לתוצאות מספקות. חסרון נוסף טמון בכך שבעלי עור בהיר מאוד או כהה מאוד לא יכולים ליהנות מהשיטה, מכיוון שהמכשיר לא יכול לזהות את השיערות שלהם.

7. הסרת שיער באמצעות קרן אור – בשיטה זו נעשה שימוש באינפרא אדום והיא זהה כמעט לחלוטין לשיטת הסרת השיער באמצעות לייזר, עם הבדל אחד בלבד – בשיטה זו הסרת השיער מתבצעת תוך כדי שימוש במספר אורכי גל. שיטה זו גם יכולה לשמש אנשים בעלי עור כהה מאוד, זאת בניגוד להסרת שיער בלייזר, אך בעלי גוון העור הבהיר מאוד מנועים מלהשתמש גם בשיטה זו.

8. הסרת שיער באמצעות שימוש בתרופות – קיימות בשוק תרופות המעכבות את אנזים הקרטין דהקרבוקסילאז, דבר הגורם לצמיחת שיער מעטה וחלשה. יתרונות השיטה טמונים בכך שאין בה כל התעסקות ואין צורך לסבול מכאבים או תופעת לוואי. יחד עם זאת מדובר בשיטה יקרה שבמידה ותפסיקו אותה יצמח כל השיער מחדש.

הסרת שיער בלייזר: מחירים וטיפים לחסכון – למידע לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *