הסרת שיער עם סוכר: בואו להכיר את השיטה

הסרת שיער באמצעות סוכר היא שיטה עתיקה שהולכת ונעלמת מהעולם, אבל עדיין אהובה על בנות רבות. בואי לקרוא את כל מה שחשוב לדעת על הסרת שיער בדרך זו

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

הסרת שיער באמצעות סוכר היא אחת השיטות הוותיקות להסרת שיער. עד לפני שני עשורים, שיטה זו נחשבה גם לאחת הנפוצות שבהן, לפני עידן המכשירים, הלייזרים ויתר השיטות החדשות והנפוצות. למרות שהיא נחשבת לשיטה מיושנת, עדיין ניתן למצוא כיום קוסמטיקאיות ונשים רבות שנשארות נאמנות לשיטה ולא מוותרות עליה. אז בואי להכיר את השיטה הטבעית והעתיקה להורדת שיער.

הורדת שיער עם סוכר: מה זה בעצם, יתרונות וחסרונות

לא באנר כדי להציג

אז התשובה פשוטה, אם את יודעת מה זו הסרת שיער בשעווה את גם יודעת כיצד פועלת שיטה זו. ההבדל בין שתי השיטות מקורו בחומר בו משתמשים, בשעווה משתמשים בשעווה ובהורדת שיער עם סוכר משתמשים בנוזל המורכב מסוכר מומס, מיץ לימון ומים.

בסיום הכנת התמיסה יש לתת לחומר קצת להתקרר, בכדי לא להסתכן בגרימת כוויות לעור. לאחר מכן, בניגוד לשיטת השעווה, אין צורך ברצועות בד לצורך הסרת החומר והשערות – את פשוט מורחת את החומר ומושכת אותו מהקצה ללא שימוש בבד. מכיוון שאין כאן תלות בבד בכדי לתלוש את השערות, בכל משיכה יוצאת כמות גדולה יותר של שערות מאשר בשעווה.

בתום הסרת השיער, הסוכר יורד מהעור בקלות רבה יותר מאשר בשיטת השעווה, זאת מכיוון שהסוכר נשטף יחסית בקלות תחת זרם מים. נשים רבות גם מדווחות כי השיטה כואבת פחות משעווה, אבל זה כבר תלוי כמובן בסף הכאב של כל אישה וגם בידיים של מי שמורידה לך את השערות (את או אשת מקצוע) – בסופו של יום ככל שמי שמבצעת את הסרת השיער יותר מנוסה ומקצועית – כך גם פחות כואב לך.

תוצאות השיטה די טובות, שוב בדומה להסרת שיער בשעווה, חלק מהנשים יכולות לעבור גם 4-6 שבועות בטרם יצטרכו להסיר את השיער שוב. יתרון נוסף הוא בכך שעם הזמן צמיחת השיער הופכת לחלשה יותר ואף גורמת לחלק מהשיער להפסיק לצמוח, ככל שמשתמשים יותר בשיטה.

כמו לכל שיטה, גם לשיטה זו מספר חסרונות, חסרונות השיטה דומות לחסרונות שיטת הורדת השיער בשעווה:

 • יש צורך להמתין שהשיער יצמח לאורך של כ-5 ס"מ בכדי שהסרת השיער תהיה אפקטיבית וטובה.
 • אם את לא יודעת כיצד להסיר שערות באמצעות סוכר/שעווה – אל תעשי זאת, את עלולה לגרום נזק לעורך.
 • כיום נהיה קשה ויותר ויותר למצוא אנשי מקצוע שמסירים שיער באמצעות סוכר, ללא ספק מדובר בשיטה שהולכת ונעלמת מהעולם.
 • הלכלוך והדביקות גם לא ממש נעימים, לא לכולן יש כוח וסבלנות להתנקות ולנקות מסביב בתום הטיפול.
Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

3 תגובות על “הסרת שיער עם סוכר: בואו להכיר את השיטה”

 1. ורד הגיב:

  עדיין אהובה??? ת'אמת אני חושבת שזאת שיטה קצת ישנה…….. היום יש הרבה שיטות להסרת שיער.. ואפילו יש הפחתת שיער לצמיתות. אני מכירה את המכשיר הזה שנקרא me של סינרון שהוא מכשיר שעושים איתו בבית והוא מפחית שיער לצמיתות. אבל הכי אהבתי זה שלא צריכים ללכת למכון ולעשות בלייזר 😛

 2. שני ווילנד הגיב:

  אם אני אכין את זה בבית עם החומרים שאמרתן ואתן לאמא שלי לעשות לי זה יהיה טוב ? זאת נשמעת לי שיטה ממש טובה אבל אני הולכת לקוסמטיקאית שלא עושה עם השעווה הזאת אלא עם שעוות שרף … איזו מהן יותר טובה ? (לא קשור לכאב)
  תודה לעוזרים !

 3. דליה הגיב:

  יש למישהי מתכון של השעווה? נשמע כיף 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *