החדשות האחרונות מעולם טיפולי הפנים והאסתטיקה

קמטים וכתמי פיגמנטציה משפיעים על המראה החיצוני של גברים ונשים כאחד. לפניכן מידע עדכני להתמודדות וטיפול במצבים אלו

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

ישנם מספר גורמים אשר משפיעים על מראה עור צעיר ורענן. אחד מהם הידוע לכולנו הוא הקמטים. עם התבגרותו של העור הוא מאבד מחוזקו וגמישותו ונחרצים בו קמטים. בתחילת שנות ה-30 לחייו של אדם מדובר בעקר על קמטוטים באזור העיניים והמצח. מאוחר יותר נחרצים קמטים גם סביב הפה ובאזורם אחרים בפנים.

הגורם השני הוא כתמים שנוצרים על גבי העור הן בעקבות השמש והן בעקבות הגיל וטראומות שעוברו על העור במהלך החיים. היום ישנם טפולים חדשניים המתמודדים עם שני הגורמים הללו בדרכים נעימות ולא פולשניות, ללא ניתוחים ואפילו ללא החדרת מחט לעור.

לא באנר כדי להציג

זה הזמן להתעדכן אודות אותן שיטות ולהחזיר את עורנו כמה שנים לאחור.

המדריך המלא למתיחת פנים – לכתבה לחצי כאן

האם את כבר זקוקה לבוטוקס? לכתבה לחצי כאן

טיפול בכתמי עור – פיגמנטציה
החומר המהווה את הדיו בציור הכתמים על עורנו אך ואחראי על צבע העור באופן כללי, צבע השיער והעיניים הוא פיגמנט בשם מלנין. בעור קיימים תאים מיוחדים, מלנוציטים, המייצרים אותו. תפקידו של המלנין הוא להגן על העור מפני קרינת השמש. כתמים על העור נוצרים כתוצאה מהיפר פיגמנטציה- עודף מלנין המגיע לשכבות העליונות של העור. הטיפול בכתמי העור מכל הסוגים- נמשים, כתמי גיל וכתמי הריון נעשים בעזרת שימוש בשני סוגי חומרים. הסוג הראשון הוא חומרים מקלפים. חומרים כמו חומצה הידרוקסיד ורטינול גורמים לקילופו של כתם קיים. על ידי כך הם מכינים טוב יותר את השטח לחדירתם של חומרים המדכאים במידה מסוימת את ייצור המלנין. חומרים אלה הם הסוג השני של החומרים בהם נעשה שימוש. מדובר על חומרים כמו חומצה קוז'ית, חומצה אזלאית, חומצה פיטית וחומרים נוספים. לאחר מספר טיפולים מסוג זה העור נראה בעל גוון אחיד יותר, מה שמחזיר אותו למראה צעיר יותר. על מנת להגיע לתוצאות יש לבצע מספר טיפולים ולהתמיד.

טיפול בקמטים
אם בעבר טיפול בקמטים היה נעשה בעזרת ניתוחים למתיחת פנים, היום ישנם טיפולים מהדור החדש אשר לא מצריכים עוד את העלייה על שולחן הניתוחים, שהרי גם אם מדובר על ניתוח קטן, עדיין זהו ניתוח הכולל הרדמה והתאוששות. סוג אחד של טיפול הוא המזותרפיה. המזותרפיה היא שיטת טיפול פופולארית בתחום הרפואה האסתטית אך לא רק בה. רופאים מתחומים שונים נעזרים בה למתן טיפול אפקטיבי יותר למטופלים. בשיטה זו מוזרקים דרך השכבה התת עורית חומרים כמו ויטמינים, מינרלים ומלחים שונים אשר חודרים ישירות אל העור בסמוך לאזור הקמט ומזינים אותו בחומרים מעשירים. חומרים אלה גורמים להחלקתו של העור, להיותו קורן יותר ובעל מראה מטופח יותר. אם בעבר היו מוחדרים החומרים בעזרת מחט, היום כבר ניתן לעשות זאת ללא מחט. הפעלת כוח בעזרת קפיץ שנמצא בתוך המזרק מביא להחדרת החומרים המזינים או תרופות במידת הצורך ישירות אל תוך העור. התרופה מוזרמת מתוך הקצה של אמפולה חד פעמית. סוג אחר של טיפול פנים חדשני הוא טיפול באמצעות תרפיית האור או במילים אחרות: אור ביו דינמי. אנרגיית האור מסוג לד מועברת ישירות לעור והיא מעודדת את חילופם של תאים פגועים בתאים חדשים וכן מעודדת את ייצור הקולגן שהוא חלבון בעל תפקיד חשוב ביותר בשמירה על גמישותו וחיוניותו של העור. הטיפול אינו חודרני, מתאים לכל סוגי העור ואינו גורם לכאבים או תופעות לוואי כלשהן.

טיפול מסוג אחר נעשה בעזרת מכשיר שפותח לאחרונה ובעזרתו מוחדר קולגן אל העור. המכשיר גורם לפירוקה של מולקולת קולגן לחלקיקים קטנים בעזרת תהליך הנקרא הידרוליזה. אם עד לאחרונה הייתה בעיה בהחדרת מולקולת קולגן לעור בשל גודלה, מכשיר זה עוקף את הבעיה בעזרת פירוק המולקולה לגודל המתאים להחדרתה לעור. החלקיקים הקטנים "מתמקמים" להם בין תאי העור ומסייעים בהחלקתם של קמטים וקמטוטים שנוצרו עם הזמן.

בנוסף לכל סוגי הטיפולים החדשניים, ישנה כל הזמן התפתחות בתכשירים המוצעים על המדף וכוללים תמציות של פירות וירקות המכילים חומרים מזינים ועוזרים לטיפוח העור. טיפוח בעזרת תכשיר מתאים יחד עם טיפולים שהוזכרו מד פעם בפעם תיתן לכם את התחושה כמו טבלתם במימיו של מעיין הנעורים. חשוב לזכור כי גם שמירה על אורח חיים בריא הבא לידי ביטוי בתזונה נכונה, שתיית הרבה מים במהלך היום, שינה בכמות סבירה ובאופן כללי שמירה על חיים רגועים עד כמה שאפשר תיתן גם לעור מראה רגוע, נינוח, חלק ובריא יותר.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *