הדברים שממש כדאי לך לומר בראיון עבודה

ראיונות עבודה יכולים להיות מהנים, ממש כשם שהם יכולים להיות מלחיצים ומפחידים. אם את מתכוננת היטב, ויודעת מה להגיד בכל רגע, יש סיכוי גבוה שתקבלי את העבודה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

tiw

זה יכול להיות מלחיץ – לחשוב על דברים מרשימים שכדאי לומר בראיון עבודה. כל ראיון שונה מקודמו, והכל תלוי מי המראיין ומה המשרה שאליה את מתראיינת. אבל, הנה כמה דברים שכדאי לומר בכל ראיון עבודה, ויבטיחו שתשאירי רושם חיובי על כל מראיין. בהצלחה!

1. ״שמעתי הרבה על החברה שלכם״ – בכל ראיון עבודה כדאי להזכיר כמה עובדות מעניינות על החברה שבה את רוצה לעבוד. אנשים רבים נוטים לדבר על עצמם, ושוכחים לדבר על החברה. מעסיקים פוטנציאליים רבים יתרשמו לדעת שאת מכירה את תולדות החברה שלהם.

2. ״יש לי הרבה מוטיבציה״ – אם המעסיק הפוטנציאלי יאמין שיש לך מוטיבציה, הוא יאמין גם שאת מוכנה לעשות מעל ומעבר כדי לבצע את העבודה שלך. מעסיקים לא אוהבים עובדים שמגיעים בבוקר רק כדי ״לדפוק שעון״, לעשות מה שביקשו מהם, וללכת הביתה בסוף היום. הם כן אוהבים עובדים שמגדילים ראש, ויודעים לעשות יותר ממה שהתבקשו.

לא באנר כדי להציג

3. ״יש לי גישה חיובית״ – כמעט בכל מקום עבודה יש את העובד ההוא שתמיד משדר שמחה ואושר. את רוצה להיות בסביבתו תמיד, והעובדים האחרים שמחים לעבוד לצידו. עכשיו תהיי את העובד הזה. מעסיקים אוהבים אנשים חיוביים, כי הם מייצגים נאמנה את החברה. אם את חיובית, את מראה לכולם שאת אוהבת את העבודה שלך, ואת נחושה לגרום גם לאחרים לאהוב אותה.

4. ״אני גמישה״ – מעסיקים אוהבים עובדים גמישים. אם את יכולה להיות זמינה כמה שיותר, המעסיק יאמין שאפשר לסמוך עלייך. זה לא אומר שאת באמת צריכה להקדיש כל שנייה מחייך כדי להיות זמינה לעבודה, אבל כדאי לוודא שהמעסיק הפוטנציאלי מאמין שאת מוכנה לעשות זאת.

5. ״אני עובדת טוב בצוות״ – עבודת צוות היא חלק חשוב בבניית הקריירה שלך. זה בסדר אם את מעדיפה לעבוד לבד, אבל את עדיין חייבת ללמוד לעבוד טוב עם אחרים. אם המעסיק שלך חושב שאת מסוגלת לשתף פעולה בצורה טובה עם עובדים אחרים בחברה, יש יותר סיכוי שתקבלי קידום לתפקיד שכולל עבודה עם נציגים מחברות אחרות.

6. ״זו שאלה מצויינת״ – אם המעסיק שואל שאלה שלא התכוננת אליה, או אין לך שום מושג איך לענות עליה, תתחילי במחמאה. זה ייתן לך עוד כמה שניות לחשוב על תשובה, ובו בזמן ייתן למראיין דחיפה קטנה לאגו.

7. ״אני תמיד מוכנה ללמוד דברים חדשים״ – אם אין לך ניסיון רב בעבודה שאליה את מתראיינת, תמיד תוכלי להצהיר שאת מוכנה לנסות דברים חדשים. אפשר גם להוסיף שאת לומדת מהר, מה שירמוז למעסיק שהוא לא יצטרך לבזבז הרבה זמן עד שתלמדי את התפקיד.

מה אתן חושבות שכדאי לומר או אסור לומר בראיונות עבודה? שתפו אותנו בתגובות לכתבה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *