האם את מברישה נכון את השיער שלך?

הברשת השיער היא פעולה מאוד טבעית וקלה, שרובנו מבצעות אותה ממש לא נכון. זה הזמן להתחיל לתקן את כל הטעויות ולהגן על שערך

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

Brushing

הברשת שיער היא פעולה בסיסית ביותר, ממש כמו צחצוח שיניים או שטיפת הפנים. אבל כשם שלא תמיד אנחנו מבצעות נכון את שתי הפעולות האחרות – כך גם פעמים רבות אנו מברישות את השיער באופן שגורם לו להרבה יותר נזק מאשר מועיל לו באמת.

מאיפה מתחילים להבריש?

נדמה שלכל אחת יש את הדרך שלה להברשת השיער, אחת מתחילה דווקא מהקצוות, אחרת דווקא מאמצע אורכו ויש שאוהבות להתחיל דווקא מהשורשים. הדרך הנכונה להבריש את השיער היא דווקא מלמטה למעלה. כאשר אתן מברישות את השיער מהשורש פעמים רבות זקיקי השיער נמתחים, נפגעים והשיער סובל מפגיעות שונות. לכן כאשר מברישים אותו עדיף בכל פעם לקחת קווצת שיער נפרדת, להבריש אותה תחילה בחלק התחתון שלה ולהתקדם כלפי מעלה עד שכל הקשרים יותרו לכל אורך השיער.

האם את מברישה את השיער כשהוא רטוב?

לא באנר כדי להציג

רובנו מסתרקות לאחר המקלחת, אבל זהו הזמן בו השיער שלנו פגיע ורגיש ביותר, כאשר הוא רטוב. לכן אם את מוכרחה להסתרק לאחר המקלחת, עשי זאת באמצעות מסרק רחב שיניים ותוך ביצוע כמה שפחות סירוקים.

האם המברשת שלך מתאימה לך?

כשם שחשוב להתאים את מברשת השיניים למבנה הפה, לחניכיים ולשיניים – כך גם חשוב להתאים את המברשת לסוג השיער שלך. שימוש במברשת לא נכונה יכולה לפגוע בשיער, בעוד שימוש במברשת מתאימה יכולה לגרום לו להראות מלא ברק ובריא יותר. לכן מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער שלך.

האם את מקפידה לנקות את המברשת שלך?

מברשת שיער מלוכלכת שווה לשימוש במברשות איפור מלוכלכות, היא מעבירה לשיער ולקרקפת אבק, שומנים ועוד. לכן כשם שאת שוטפת את מברשת השיניים שלך, הקפידי לנקות גם את מברשת השיער. את המברשת מומלץ לנקות באמצעות מים חמים ושמפו וממש להיכנס עמם אל תוך הזיפים כדי לקבל תוצאה טובה ונקיה יותר.

האם את מברישה אותו יותר מדי או פעמים קרובות מדי?

כשם שצחצוח שיניים מופרז עלול לגרום ליצירת רגישות בחניכיים, כך גם בכל הנוגע להברשת השיער. שימוש מופרז עלול לגרום לשיער להפוך לשומני יותר וגם לגרום לחיכוך סטטי שיגרום לו להראות מחושמל וקופצני.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *