האם קיים קשר בין אקנה ואכילת מוצרי חלב?

מומחים רבים טוענים כי קיים קשר ישיר בין אכילת מוצרי חלב לבין היווצרות פצעונים ואקנה באזור הפנים. האם באמת יכול להיות שכך הדבר?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

לא באנר כדי להציג

מזמן כבר הוכח כי קיים קשר ישיר בין המזון שאנו אוכלות לבין מצבו של עור הפנים והגוף שלנו. מאכלים רבים נחשבים ליעילים לא פחות משימוש בקרם פנים וטיפולים שונים, מכיוון שיש להם סגולות שונות הגורמות לעור שלנו להראות חלק, מבריק, אחיד ויפה יותר (לדוגמה: תותים ופירות יער, סלומון, בטטות, ברוקולוי ועוד). בכל הנוגע לאכילת מוצרי חלב קיים ויכוח בין המומחים השונים, חלקם טוענים כי אכילת מוצרי חלב הכרחית ומסייעת בשמירה על עור זוהר, ציפורניים חזקות, חילוף חומרים תקין ועוד. מנגד עומדים מומחים הגורסים כי אכילת מוצרי חלב מזרזת את היווצרותן של בעיות עור שונות, ביניהן אקנה.

התייעצנו עם מומחי עור שונים בנושא בכדי לנסות ולהבין פעם אחת ולתמיד האם באמת קיים קשר בין השניים והאם מומלץ לאכול מוצרי חלב.

מסתבר שמוצרי חלב וחלב באופן ספציפי אינם גורמים לבעיות עור. יחד עם זאת הפרזה באכילת מוצרי חלב ללא ספק יכולה להחמיר את מצבם של נשים וגברים הסובלים מאקנה ומדלקות אחרות של רקמת העור. בניסויים שונים שנערכו התברר כי צמצום אכילת מוצרי החלב אכן השפיעה על עור המטופלים וחל שיפור במצבם, יחד עם זאת אנשים אשר היו מטופלים אצל רופא עור וטיפלו באופן מקצועי בעורם, במצבם הנפשי, ההורמונלי ועוד – הראו שיפור משמעותי גם ללא הפסקת אכילת מוצרי חלב.

כיום הנטייה היא לחשוב כי צמצום אכילת מוצרי חלב בכדי לשפר את מראה העור היא צעד אחרון בתהליך הטיפול, רק אם ניסיתם טיפולים מקצועיים שונים שלא הוכיחו את עצמם – שווה לנסות ולהפחית את כמות אכילת מוצרי החלב שאתם צורכים. לרוב יופיע שיפור רק אצל קבוצה קטנה מאוד של מטופלים, לכן אין סיבה למזער את כמות מוצרי החלב שאתם מכניסים לגופכם, אבל כן כדאי לנסות למזער את כמות הסוכר והפחמימות הפשוטות, שלהם השפעה גדולה יותר על מראה העור ובריאותו.

מה הקשר בין תזונה ליופי? לכתבה לחצי כאן

איזה מזון משפיע על המראה החיצוני שלנו? לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

תגובה אחת על “האם קיים קשר בין אקנה ואכילת מוצרי חלב?”

  1. יולקה הגיב:

    זה ממש לא כשור כי אנ י אוכלת כל הזמן מלא מוצרי חלב ואין לי בכלל בעיות בעור ופצעונים וכולי..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *