האם מומלץ לגלח את הפנים?

בסקר מיוחד שערך אתר YouBeauty התברר כי 24% מהנשים מגלחות את הפנים בסתר. האם זה מומלץ? ומהי השיטה הבטוחה לעשות זאת?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

האם את נוהגת לגלח את הרגליים ואת בית השחי? סביר להניח שנשים רבות יענו בחיוב לפחות לאחת מהשאלות. אבל האם את נוהגת לגלח את הפנים? סביר להניח שהרוב הגדול של הנשים לא יחלום אפילו לקרב את תער הסכין אל אזור זה. מסתבר שנשים רבות כן עושות זאת, בסתר, בסדר שערך אתר YouBeauty נמצא כי 24% מהנשים כן מגלחות אזורים שונים בפנים באופן קבוע אך כמובן לא מספרות זאת, כי גילוח פנים היא פעולה של גברים.

לא באנר כדי להציג

כאשר גברים מגלחים את הפנים לרוב כבר באותו היום או ביום למחרת יצוצו להם זיפים כהים על גבי העור. יחד עם זאת, פעולת הגילוח היא מעין פעולת פילינג אשר גורמת לעור הפנים של הגברים, באופן מפתיע או שלא, להראות טוב יותר מעור הפנים של נשים, מכיוון שבכל פעם שהם מתגלחים הם בעצם מבצעים פעולת קילוף לעור. אז אולי בכל זאת כדאי לנשים להתגלח?

גילוח באמצעות שיטת dermaplaning

לפני שאת שולחת יד לסכין הגילוח של בן הזוג כדאי לעצור. פעולת גילוח מומלצת לנשים היא שיטת אולטרא מיוחדת המכונה dermaplaning, פעולה אשר אותה נהוג לבצע אך ורק אצל קוסמטיקאית או רופא עור המתמחה בנושא. הפעולה מתבצעת באמצעות להב חד ומיוחד, אשר באמצעותו מסירים בעדינות את שכבות העור המת וכך העור הופך למוכן ומזומן לטיפולים קוסמטיים הדורשים החדרת חומרים פעילים לעור. גילוח באמצעות שיטה זו גם מסיר בין היתר שכבת שערות עדינה, המכונה על ידי אנשי המקצוע "פלומת אפרסק" ולאחר מכן העור נראה נקי וחלק במיוחד. לדברי רופאים מומחים שכבה זו לא תצמח לאחר הטיפול כזיפים קשים וכהים, זאת כמובן במידה והטיפול נעשה על ידי אנשי מקצוע.

הלהב אשר נשעה בו שימוש בטיפול שונה מלהב של סכין גילוח רגילה. לכן אם שקלת לנסות את זה בבית – תוותרי, גילוח באמצעות סכין רגילה תגרום לצמיחת זיפים קשים, מחוספסים וקשים.

איך מגלחים נכון את הרגליים? לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *