בוטוקס: מה כדאי לדעת על זריקת הפלא?

מהי זריקת בוטוקס? למי היא מיועדת? מהו משך השפעתה? מה הן תופעות הלוואי הנפוצות? וגם כמה היא עולה?

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

בוטוקס - המדריך המלא


בשנים האחרונות בוטוקס הפך להיות שם נרדף לטיפול להעלמת קמטים. נשים בכל גיל עושות שימוש בבוטוקס בכדי להעלים קמטים אשר נוצרים מהבעות הפנים של האדם אשר גורמות להיווצרותם של קמטים באזור המצח, אזור העיניים, ועוד. באמצעות זריקת בוטוקס המוזרקת אל תוך עור הפנים, מופחת תפקודם של השרירים אשר גורמים לאותם קמטים להיווצר. למרות שאנשים רבים רואים בבוטוקס חומר למילוי קמטים (כגון קולגן) חומר זה איננו ממלא את הקמטים אלא משפיע על תפקודם של שרירי הפנים בדרך אשר גורמת לאותם קמטים להתיישר ולהצטצמם.

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא בעצם חלבון בשם בוטוליניום אשר פותח בשנת 1987 ומופק מבקטריה (קיים גם חומר נוסף זהה בשם דיספורט). בוטוקס מרפה את שרירי הפנים, מחליש אותם ומנטרל שרירים מסוימים, על ידי פעולות אלו הוא בעצם מצמצם את את הקמטים. הבוטוקס גם משמש לטיפול בבעיות רפואיות, כגון: הזעת יתר, טרשת נפוצה, שיתוקים מסוגים שונים, פזילות ועוד.

בטיפולים קוסמטיים הבוטוקס מטפל בעיקר בקמטים המופיעים באזור הצוואר, המצח, בין הגבות והעיניים.

לכמה זמן מחזיק טיפול בוטוקס?

לא באנר כדי להציג

שימוש בבוטוקס לצורך שיפור המראה החיצוני נעשה על ידי הזרקת כמות קטנה יחסית של החומר אל קצותיהם של עצבי שרירי הפנים, דבר אשר גורם להעלמת הקמטים וצמצום קמטים למשך שלושה עד שישה חודשים. לאחר סיום זמן ההשפעה ניתן להתייעץ עם רופא ובמידה ונותן את אישורו ניתן לחזור על הטיפול.

מי משתמש בטיפול בוטוקס?

בעבר בוטוקס היה נחלתם של העשירים והמפורסמים, אך כיום הפך השימוש בזריקות הבוטוקס לנחלת הכלל והוא נחשב לאחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולריים ביותר.

מה הן תופעות הלוואי של שימוש בבוטוקס?

לאחר הזרקת בוטוקס עלולה להופיע נפיחות באזור הזריקה וכמו כן גם שטפי דם קלים. לאחר הטיפול ישנם אנשים הסובלים גם מכאבי ראש לא חזקים. קיימים מקרים בהם לאחר טיפול בוטוקס נוצר מצב של חוסר סימטריה בפנים, מדובר בסיבוך נדיר אשר ניתן לתיקון ולרוב גם נעלם לאחר שבועות ספורים. לכן גם לא מומלץ להזריק את הבוטוקס בעצמכן (כפי שעושות נשים רבות) אלא לעבור את הטיפול רק אצל אנשי מקצוע.

מתי לא מומלץ לעשות בטיפול בוטוקס?

לאסור לעבור טיפול בוטוקס כאשר קיים זיהום באזור הפנים או פצע פתוח. ישנם אנשים הרגישים למרכיביו של הבוטוקס וגם להם כמובן לא מומלץ השימוש. אנשים אשר סובלים ב-ALS או במחלות ניוון שרירים אחרות חייבים להתייעץ עם רופא ובמקרים רבים גם להם לא יאושר השימוש בחומר. השימוש בבוטוקס לא מומלץ גם לאנשים אשר סובלים מהפרעה אוטואימונית נדירה בשם – למברט איטון.

בוטוקס – כמה זה עולה?

עלות הזרקת בוטוקס מתחילה בכ-900 שקלים ויכול להגיע גם ל-2500 שקלים. הכל תלוי בכמות החומר, אזורי הזריקה וכמובן במחירים המשתנים ובמבצעים המציעים אנשי מקצוע שונים. לכן מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירים.

מהו הגיל המתאים להתחיל להשתמש בבוטוקס? לחצי כאן כדי לבדוק

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *