מיתוסים בנושא בוטוקס וחומרי מילוי

שוקלת לטפל בקמטים באמצעות בוטוקס או זריקות מילוי? בואי להכיר כמה מיתוסים מעניינים בנושא

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

כיום אין אישה, מבוגרת או צעירה, שלא יודעת מה זה בוטוקס. גם אם לא יצא לך עדיין להשתמש באותן זריקות מילוי אשר מעלימות קמטים וסימני גיל, בוודאי יצא לך לתהות אם תזדקקי להן בעתיד.

נדמה שנשים רבות רצות להזריק את הבוטוקס ברגע בו הן מבחינות בכל קמט קטן, דבר אשר גורם פעמים רבות לפניהן להראות חסרות הבעה ואפילו קצת מביכות. אבל מה לעשות בנות, העתיד כבר כאן וככל הנראה כל אותם תיקוני גיל וטיפולי אנטי אייג'ינג יהפכו במהרה לנחלת הכלל.

סביב תעשיית הבוטוקס וזריקות המילוי מסתובבים להם מיתוסים רבים. החלטנו לעשות עבורכן סדר בדברים ולגלות מה נכון ומה לא נכון.

המדריך המלא לשימוש בבוטוקס – לכתבה לחצי כאן
האם את צריכה להתחיל להזריק בוטוקס? לכתבה לחצי כאן 

האם לחומרי מילוי ולבוטוקס יש את אותה ההשפעה?

התשובה היא לא. למרות שמטרתן של שתי השיטות היא להחליק את העור ולהפחית את מראה הקמטים, מדובר בשתי שיטות הפועלות באופן שונה. חומרי המילוי ממלאים את אזור הקמט בחומר המילוי, בעוד הבוטוקס מרפה את השריר אשר יוצר את הקמט.

האם הבוטוקס תמיד יגרום למטופלת להראות חסרת הבעה ורגשות? 

התשובה היא לא. אם הטיפול נעשה אצל אדם מקצועי ובעל ניסיון התוצאה יכולה להראות טבעית ואת עדיין תוכלי להמשיך להביע רגשות באמצעות פנייך. הכל תלוי במינון הנכון. יש לקחת בחשבון שהזרקה של בוטוקס באזור המצח בהחלט יכולה לפגוע בהבעות הכוללות קימוט של המצח והרמת גבות (כגון כעס).

האם הזרקת חומרי מילוי היא פעולה מאוד כואבת?

התשובה היא לא. אנשים אשר הוזרק להם בעבר חומר מילוי, מדרגים את רמת הכאב כ-2-3 בסולם של 1-10. שימוש בחומרים מאלחשים כמובן יכולים גם להפחית את רמת הכאב.

האם השימוש בבוטוקס ממכר?

התשובה היא כן. מדובר בהתמכרות פסיכולוגית ופיזיולוגית, שמקורה בביצוע פעולה או טיפול שגורם לך להרגיש טוב עם עצמך. מכיוון שלבוטוקס ולחומרי המילוי תוצאה נהדרת אשר בסופו של דבר מתפוגגת, רוב האנשים מתקשים להפסיק את הטיפול. יחד עם זאת חשוב לציין שלא מדובר בהתמכרות פיזיולוגית של ממש. הגוף בהחלט יכול להסתדר גם ללא הבוטוקס ואין כל תהליך גמילה פיזי.

האם כל אחד יכול לזהות שעברת טיפול בבוטוקס או חומרי מילוי?

לא באנר כדי להציג

התשובה היא לא. טיפול נכון, מתון ומקצועי מביא לתוצאות טבעיות ויפות. מה שלא פחות חשוב זה שהמטופלת מה שחשוב זה לדעת מתי זה מספיק ומתי להפסיק.

האם בוטוקס משפיע למשך 6-12 חודשים?

התשובה היא לא. השפעת הבוטוקס נמשכת כשלושה חודשים. התחושה היא שהוא משפיע לפרק זמן ארוך יותר מכיוון שלוקח זמן עד שהשרירים חוזרים לעצמם.

האם טיפול בחומר מילוי ממשפחת החומצות ההיאלורוניות הוא בלתי הפיך?

התשובה היא לא. אומנם מדובר בחומרי המשפיעים לפרק זמן ארוך יותר, אבל תהיו בטוחות שבמידה ומישהי לא תהיה מרוצה מהתוצאה ניתן יהיה לטפל בה באמצעות הזרקת חומר מיוחד אשר שובר ומפסיק את השפעת הזריקה.

לאחר טיפול בזריקות מילוי יש צורך בזמן התאוששות ארוך?

התשובה היא לא. רוב האנשים יכולים לחזור לפעילות רגילה כבר באותו היום.

האם חשיפה לשמש משפיעה על משך זמן ההשפעה של חומרי המילוי?

התשובה היא כן. לכן חשיפה רבה לשמש לא מומלצת לאחר טיפול מסוג זה ובמידה ונחשפתם עליכם להגן על עצמכן ועל עורכן כראוי.

חומר הבוטוקס עלול להתפשט לאזורים אחרים בגוף הרחוקים מהאזור בו הוזרק?

התשובה היא לא. החומר נשאר אך ורק באזור בו הוזרק ולא מתרחק כמעט ממנו.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *