אני יפה או מכוערת? הטרנד שממשיך לזעזע את הרשת

האמנית לואיז אירווין יזמה פרויקט החוקר את תופעת סרטוני ה"האם אני יפה או מכוערת?" שמעלות בכל יום נערות רבות לרשת

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק
girlsite101

girlsite101

לפני למעלה משנה חשפנו אתכן לתופעה מזעזעת המתרחשת בערוצי יו-טיוב רבים. במסגרת התופעה המטרידה נערות רבות מצלמות סרטון של עצמן ומעלות אותו לרשת ומבקשות לקבל את חוות דעתם של הגולשים שיענו להן על שאלה מאוד פשוטה: האם הן יפות או מכוערות?

התגובות המתקבלות מגולשים הצופים בסרטון הן אכזריות וקשות, דבר שלבטח פוגע בביטחון העצמי של הבנות שמשום מה ממשיכות לחזור ולבקש עוד.

אמנית לונדונית, בשם לואיז אורווין (Louise Orwin), מציגה כעת פרויקט חדש העוסק בתופעה. לואיז החלה לחקור את המרחש ברשת, לצפות בסרטונים ולעיין בתגובות הגולשים. לדבריה היא נסתה לדמיין לעצמה מצב בו היא מעלה בעצמה סרטון של עצמה בו היא מבקשת מקהל הצופים לקבל פידבק על המראה החיצוני שלה. לדבריה מדובר בתופעה מזוכיסטית של ממש והתגובות גובלות בבריונות של ממש.

לא באנר כדי להציג

לואיז ניסתה להבין האם הבנות המצולמות הן אמיצות? האם הן מחפשות מחפשות סתם חיזוקים? תשומת לב? מה בעצם גורם לנערה צעירה לחשוף את עצמה לכל כך הרבה שנאה? איפה ההורים של אותן נערות? מדוע הם לא מתערבים?

לדבריה גיל הנערות המופיעות בסרטונים נע בין 9-13, דבר שהופך את התופעה למטרידה עוד יותר, מכיוון שזהו הגיל בו נערות רבות לא מרגישות טוב עם עצמן וחשיפה שכזו יכולה לעורר הפרעות שונות אצל אותן נערות שבריריות.

לואיז החליטה, כחלק מהמפרויקט והמחקר שערכה, להכין סרטון בו היא מציגה עצמה כנערה בת 15 המבקשת לקבל את חוות דעתם של הצופים. מעבר לתגובות האכזריות קבלה לואיז גם פניות מגברים בוגרים, פדופילים של ממש, שניסו "לצוד" את הנערה התמימה שבסרטון.

לכתבה הקודמת בנושא התופעה – לחצו כאן

Louise Orwin, מתוך הסרטון שהעלתה לצורך הפרויקט

Louise Orwin, מתוך הסרטון שהעלתה לצורך הפרויקט

צפו בסרטון המתאר את הפרויקט המעניין והחשוב שיזמה לואיז:

 

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *