איך תשיגי עבודה בתחום בו אין לך ניסיון?

בכתבה זו תלמדי כיצד להפוך את חוסר הניסיון שלך מחיסרון – ליתרון, שיאפשר לך לנצח מועמדים מנוסים וטובים בקרב על תפקיד שעליו את חולמת

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

jobnis

פעמים רבות אנחנו רוצות להתקבל לתפקיד נחשק, שלצערנו אין לנו בו כל ניסיון. אבל אל תוותרי על החלום, זה עדיין אפשרי ותמיד ניתן לשפר כישורים, להרחיב את הידע וללמוד כמה טריקים שיהפכו את חוסר הניסיון שלך מחיסרון – ליתרון.

 נשים רבות כלל לא מודעות לעובדה שהן רכשו מיומנויות וכישורים רבים בתפקידים קודמים אותם מלאו בעבר, הדגשתם תוכל לסייע להן להתקבל לעבודה החדשה.

לפניכם מספר טיפים שימושיים:

1. חשבי על התכונות החזקות שלך שיכולות להתאים לתפקיד:

על מנת לכפר על חוסר הניסיון המקצועי, הדגישי את התכונות החיוביות שחזקות אצלך כמו למשל: היותך חברותית, העובדה שיש לך יכולת עבודה בצוות, את בחורה החלטית, בעלת אחריות ויכולת למידה מקצועית – כל אותן תכונות הופכות אותך באופן טבעי למועמדת אידיאלית לתפקידים רבים.

2. מהו הערך מוסף שאת מביאה עימך?

חשבי איזה ערך מוסף את מביאה לעבודה הזו, ספרי על מקרה שקרה לך שיכול להבליט את תכונותייך ואת הדברים בהם את חזקה. ספרי לבוס העתידי שלך כיצד התמודדת עם משבר כלשהו בעבודה, כיצד הצלת את המצב בזכות האופי החזק שלך, הנחישות והחריצות שבך.

לא באנר כדי להציג

3. להתנדב זו לא בושה:

אם מדובר בתפקיד שאת ממש מוכנה לעשות הכל בכדי להשיג אותו – הציעי עצמך לתקופת ניסיון, אפילו ללא שכר, זאת על מנת ללמוד את התפקיד ולהראות לבוסים הפוטנציאלים שלך מה יש בידך להציע ועד כמה את מתאימה לתפקיד.

4. חשוב מאוד להיות ריאלית:

בחיפושך אחר משרה, עלייך להיות מציאותית ולשים עצמך בנעליו של המראיין ולחשוב האם את היית מעסיקה את האדם היושב מולך. אם אין לך ניסיון רב בתחום אל תפסיקי להדגיש בפני המראיין את העובדה שאת לומדת מהיר, פרפקציוניסטית, מלאת מוטיבציה ועוד.

כמובן שאל תשכחי לבחור תמיד במשרה שתוכלי להתאים לה ולא בכזו שגדולה עלייך בכמה מידות.

5. קורות החיים מלווים במכתב:

הוסיפי מכתב מלווה לקורות החיים שלך, זאת על מנת להבטיח במידת האפשר שיזמנו אותך לריאיון למרות שאין לך ניסיון. צייני במכתב מדוע את חושבת שתתאימי לתפקיד, הקפידי לכתוב מכתב רהוט, ממוקד וחדור מוטיבציה, כזה שיכול לשכנע את מנהל כוח האדם לקרוא לך לראיון, גם אם אין לך את הניסיון הנדרש לתפקיד. הסבירי במילים שלך מדוע לדעתך ממש כדאי להם לפגוש אותך ועד כמה תשמחי לקבל את ההזדמנות.

6. הפסיקי להיות קונבנציונלית:

נסי לצאת מהתבנית הסטנדרטית של כל המרואיינים שבוודאי פגש בהם המראיין לפניך, הגיעי בלבוש מכובד והיי מנומסת – אך גם נסי להותיר רושם שגרום לך לבלוט מבין כל המרואיינים האחרים והותירי את חותמך – היי אנרגטית ומלאת מוטיבציה לעשייה והצטיינות בתפקיד.

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *