איך תגני על עורך וגופך בקיץ?

כמה מים כדאי לשתות? איזה קרם הגנה כדאי למרוח? ומידע חשוב נוסף על הדרכים השונות לשמירה על בריאות העור והגוף בחודשי הקיץ

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

חודשי הקיץ הם חודשים שמחים ומהנים, עמוסים בים, בריכה, טיולים והנאה, אך מצד שני הם גם סיוט לא קטן, עמוסים ביובש, בלחות, בחום כבד, זיעה, שפשפות, יתושים ובכמויות עצומות של קרינה. בחודשי הקיץ צריך לשמור על עצמנו ועל גופנו כפליים ולא כולן מודעות לכך ולכן ממש מסכנות את עצמן, אם זה בחשיפה מוגזמת לשמש, בשתיית מים לא מספקת ועוד.

רכזנו עבורכן טיפים להגנה על העור ועל הגוף בחודשי הקיץ:

  • הגני על עצמך מפני השמש – מרחי את עצמך בקרם הגנה מפני השמש באופן קבוע, אחד כזה שיחסום את הקרניים האולטרה-סגוליות וכמו כן גם את קרני ה-UVA וה-UVB. כדאי להשתמש בתכשיר מקדם הגנה שמספרו בין 35 ל-50. השעות המומלצות לשהייה בשמש הן עד השעה 10 בבוקר ולאחר השעה 16 אחה"צ. זכרו שגם כאשר אתן מורחות קרם הגנה הסכנות הטמונות בחשיפה לשמש עדיין קיימות.
  • הקפידי לשתות הרבה – בחודשי הקיץ יש לשתות הרבה. החום הכבד, הלחות והיובש מחייבים שנחזיר לגופנו נוזלים בכל זמן ביום. כאשר אנו שוהים בים או בבריכה כמובן שיש להרבות יותר בשתייה. יש לשתות כליטר וחצי מים לכל 15 ק"ג משקל גוף. בימים חמים בתקופת הקיץ יש לשתות אפילו יותר. שתו בין הארוחות, כאשר אתם מתעוררים משנת הלילה, בעת תחושת רעב, לפני ואחרי אימון גופני, בעת טיול רכיבה על אופניים ועוד.
  • העניקי לעורך את הלחות הרצויה – השתמשי באופן קבוע בסבון המכיל לחות ובמקרים של יובש קיצוני השתמשי אפילו בשמן רחצה במקום בסבון. לאחר שהייה ארוכה במים מרחי קרם לחות על עורך בכדי למנוע יובש בעור. במידה ואת מזיעה וסובלת מפריחות ושפשפות פני אל רופא העור בכדי שיתאים לך טיפול רפואי הולם.
  • טפלי בשיערך – השיער שלנו נוטה לסבול מאוד בחודשי הקיץ, כתוצאה מהמלח שבים, הכלור שבבריכה, היובש, הלחות, הרוחות ועוד. הקפידי לטפל בו ולשקם אותו במידת הצורך. למידע נוסף על שמירה וטיפול בשיער בחודשי הקיץ – לחצי כאן
  • הסרת שיער – כאשר את מסירה שיער מאזורים שונים בגוף הקפידי לעשות זאת על פי הוראות היצרן, בכדי למנוע מצב של היווצרות שטפי דם, פצעים, פריחה ועוד. מידע נוסף על הסרת שיער – לחצי כאן.
Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *