הישרדות: איך מפוצצים נכון חצ'קון?

למרות שאנשי המקצוע ממליצים לא לגעת בחצ'קונים, לפעמים פשוט אין ברירה. בואי לקרוא כיצד תוכלי לעשות זאת בדרך הנכונה והיעילה

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

מאת: מערכת אתר לק

התעוררת לבוקר חדש והיום מצפה לך ראיון עבודה, דייט חשוב או סתם עוד יום במשרד או בבית הספר. למרבה הצער, התבוננת במראה וחצ'קון חדש, בולט וחגיגי נעץ בך מבט מהמראה. אז מה עושים עכשיו? לבכות? לצרוח? להתעצבן? זה לא יעזור.

נכון, אמרו לנו אינספור פעמים בעבר שאסור לפוצץ חצ'קונים, אבל מה לעשות, לעתים פשוט אין ברירה, שלא לדבר על זה שזה חזק מאיתנו. אז אם כבר החלטת לפוצץ חצ'קון, לפחות תעשי זאת בדרך הנכונה, הבטוחה והיעילה.

10 טיפים למניעת אקנה ופצעונים – לכתבה לחצי כאן

1. השעה הנכונה לפעולה

הזמן הטוב ביותר לעשות זאת, הוא מיד לאחר המקלחת, כאשר טמפרטורת הגוף שלך קצת יותר גבוהה, העור יותר רך והעור שלך נקי.

2. הכיני את השטח

לא באנר כדי להציג

מרחי שכבה דקה של קרם לחות על אזור החצ'קון, הדבר יצור מעין שכבת מכסה על השטח וישמור על טמפרטורת המקלחת החמימה.

3. עטפי אותו ברכות

עטפי את האזור בנייר צלופן או ניילון נצמד. הניחי על השטח מגבת פנים או בד הספוגים במים חמים והניחי אותם על הפנים למשך 5 דקות. לאחר מכן הסירי את המגבת וגם את הניילון או נייר הצלופן ומרחי שוב קרם לחות לפנים על האזור.

4. הזמן לפוצץ

הגענו לשלב המהנה ביותר בתהליך – עטפי את שתי האצבעות המורות של כפות ידייך בנייר טישו ובעדינות לחצי וסחטי את החצ'קון. מומלץ לא לקרב את האצבעות קרוב מדי לפצעון עצמו, ככל שתרחיקי אותן תצליחי ללחוץ את האזור טוב יותר, להוציא את המוגלה ופחות תתדליקי את הפצעון. שימי לב שאת לא מפעילה לחץ חזק מדי על האזור, כזה שעלול לגרום להופעת סימנים נוספים על פנייך, לאדמומיות או שריטות.

5. שלוש פסילות ואת בחוץ

זכרי, לחצת פעם, לחצת פעמיים, אם נדרשה פעם שלישית הניחי לו לנפשו לאחר מכן. אם החצ'קון לא התפוצץ או הגיב לפעולה לאחר שלוש לחיצות – עדיף להניח לו לנפשו אחרת את עלולה לגרום להחמרה במצב.

6. הפינאלה הגדול

נקי את האזור באמצעות צמר גפן טבול במי פנים (נטולי אלכוהול). לאחר מכן מרחי על פנייך מסכה להרגעת העור, זאת במטרה להרגיע את העור, את האזור ואת האדמומיות שאולי נוצרה בו.

מה העור שלך מגלה עליך? לכתבה לחצי כאן

Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *